Az év PL-meccsén lett 3-3 a Pool-Arsenal

Olivier Giroud, Arsenal, foci
Arsenal's French forward Olivier Giroud (bottom) celebrates scoring 0-2 with teammates during the UEFA Champions League Group F football match between Olympiacos and Arsenal at the Georgios Karaiskakis Stadium in Piraeus near Athens on December 9, 2015. AFP PHOTO / ANGELOS TZORTZINIS
A listavezető Arsenal 3-3-as döntetlent játszott a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szerdai rangadóján. Nyert a Leicester, és megelőzte a City-t, csak döntetlenre futotta a Chelsea-től.

Jürgen Klopp együttese a csereként beállt Joe Allen góljával a 90. percben egyenlített, miután a fordulatos meccsen már győztesnek érezte magát az Arsenal, amely győzelme esetén pontelőnnyel vezette volna a Premier League-et - a döntetlen miatt csak jobb gólkülönbségével.

Könnyen lehet, hogy a szezon eddigi legjobb meccsét játszotta a két csapat, a lüktető iramú, fordulatos mérkőzésen szép gólok is születtek,

maradéktalan szórakozást nyújtott a két csapat meccse.

Az Arsenal talán kicsit közelebb állt a győzelemhez, de a Liverpoolban duplázó Firmino is lőtt még egy kapufát.

Olivier Giroud gólt lőtt, de kihagyott egy bődületes ziccert is Forrás: AFP

A szezon meglepetéscsapata, a Leicester City a negyedik helyen álló Tottenham Hotspur otthonában nyert, és mivel a Manchester City hazai pályán csak gól nélküli döntetlent játszott az Evertonnal, feljött a második helyre, rosszabb gólkülönbségével szorult az Arsenal mögé.

A Chelsea nem tudott nyerni, a West Brom elvitt egy pontot a Stamford Bridge-ről.