Otthon botlott az Arsenal

2016.01.24. 19:11

Kihasználta a Chelsea labdarúgócsapata, hogy Mertesacker kiállítása miatt a 18. percben emberhátrányba került az Arsenal, és 1-0-ra győzött az Emiratesben az angol élvonal 23. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Egy hete még csak a lelátóról nézhette leendő csapata Watford elleni győzelmét Francesco Guidolin, az olasz szakember azonban vasárnap már ott ült a Swansea kispadján, és irányításával csapata 2-1-es győzelmet aratott az Everton otthonában.

A kiesés elől menekülő, a találkozót megelőzően 17. Swansea a 17. percben szerzett vezetést, az Everton kapusa, Tim Howard a saját ötösén érthetetlen módon felrúgta André Ayewet, a büntetőt Gylfi Sigurdsson vágta a kapuba (0-1).

A 26. percben egy jobb oldali szögletet követően Gareth Barry pörgetett a jobb sarokba (1-1), a 34. percben aztán André Ayew is betalált, beállítva ezzel az 1-2-es végeredményt.

Guidolin: egy meccs, egy győzelem

Forrás: AFP/Paul Ellis

Sorozatban kilencedik bajnokiján maradt veretlen az Arsenal ellen a Chelsea labdarúgócsapata, amely kihasználva Mertesacker korai kiállítását 1-0-ra győzött az Emiratesben.

A gólt a 23. percben Diego Costa szerezte.

Az Arsenal így visszacsúszott a harmadik helyre, mivel a Leicester szombaton simán legyőzte a vendég Stoke Cityt, s átvette a vezetést. Az Ágyúsoknak ugyanannyi pontjuk van, mint a második Manchester Citynek, de a gólkülönbségük rosszabb. A Chelsea a vasárnapi sikerrel egy helyet javított, s feljött a 13. pozícióba.