A Hertha bravúros döntetlent játszott a második helyezett Dortmunddal, Huszti Szabolcs gólt szerzett, Szalai Ádám pedig kezdő volt a Hannoverben, magyar szempontból ezek voltak a Bundesliga 20. fordulójának pozitívumai. Huszti és Szalai azonban nem lehet igazán boldog, mert a Frankfurt és a Hannover is hazai pályán vesztett.

A Hertha két döntetlennel kezdte a tavaszi szezont, az Augsburg elleni 0-0 után a Werder elleni 3-3 következett, amely azért okozhatott csalódást a berlini drukkereknek, mert csapatuk 2-0-ra és 3-1-re is vezetett.

Ezek után a Dortmund után jött a harmadik döntetlen, de ez közel sem csalódás, hanem bravúros pontszerzésnek számít, mivel a Dortmund eddig futószalagon gyártotta a gólokat, 19 meccsen 52-ig jutottak Aubameyangék, akiket ezúttal megfojtott a Hertha védekezése.

Weiser és Hummels összecsapása a labdáért Forrás: AFP

Dárdai Pál csapata így továbbra is harmadik, a csapatnak 35 pontja van, tavaly az idény végén rendelkezett ennyivel. A meccset a helyszínen tekintette meg José Mourinho, a Chelsea-től menesztett edző, aki a hírek szerint már megegyezett a MU vezetőivel, hogy ott folytatja.

A Dortmund után a Bayern is ikszelt, amely 0-0-t játszott a Leverkusennel, így maradt a nyolcpontos különbség a bajorok és a sárga-feketék között.

Szalai csapata nagy gödörbe került

A Herthát megközelítette a Schalke, amely 3-0-ra verte a BL-nyolcaddöntős Wolfgsburgot. Huszti Szabolcs kezdő volt a Frankfurtban, amely nem tudta lefékezni a Stuttgartot, amely hat forduló óta veretlen, és zsinórban negyedik győzelmét aratta. Huszti annak azért örülhet, hogy megszerezte első gólját a Frankfurtban, a 90. percben övé volt csapata második találata.

Amíg a Stuttgart szárnyal, a sereghajtó Hannover óriási szakadékba zuhant, sorozatban hat meccset bukott el. Szalai Ádám kezdő volt a Hannoverben, de sem neki, sem a társainak nem sikerült gólt szereznie, így a Mainz elvitte mind a három pontot.

Bundesliga, 20. forduló:
FC Ingolstadt 04 - FC Augsburg 2-1 (0-1)
gól: M. Matip (59.), Hartmann (85., 11-esből), illetve Sztafilidisz (14.)

FC Schalke 04 -VfL Wolfsburg 3-0 (2-0)
gól: Huntelaar (15.), Geis (24.), Schöpf (87.)

Hannover 96 - FSV Mainz 05 0-1 (0-1)
gól: Jairo (24.)

Hertha BSC - Borussia Dortmund 0-0

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 2-4 (0-2)
gól: A. Meier (52.), Huszti (90.), illetve Gentner (27.), Didavi (45+1.), Niedermaier (65.), Kostic (76., 11-esből)
piros lap: Zambrano (75.), illetve Didavi (67.)

Leverkusen - Bayern München 0-0
piros lap: Xabi Alonso (84.)