Welbeck ilyen visszatérésről álmodott

2016.02.14. 15:15

Az Leicester City nem tudta megőrizni ötpontos előnyét az Arsenallal szemben az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi rangadóján. A listavezető ugyan idegenben a 70. percig vezetett, de végül az emberelőnyben harcoló Arsenal nem csupán egyenlített, de a 95. percben Welbeck révén a győztes gólt is megszerezte. A Liverpool kiütötte az utolsó helyezett Aston Villát.

A rangadón a Ágyúsok az első félidő hajrájában vitatható tizenegyesből kaptak gólt, a büntetőt az azt kiharcoló Jamie Vardy értékesítette (0-1).

A második félidőben az 54. perctől emberhátrányban játszott a Leicester a második sárga lapját is begyűjtő Danny Simpson kiállítása miatt, s az Arsenal a csereként beállt Theo Walcott révén a 70. percben egyenlített (1-1).

A hazaiak nagy nyomás alá helyezték a bajnokaspiránst, és a 95. percben megszerezték a győztes találatot is a 83. percben pályára lépett Danny Welbeck fejesével (2-1).

Welbeck még tavaly áprilisban szenvedett súlyos térsérülést, azóta ez volt az első mérkőzése, amelyen pályára lépett.

És jött Welbeck...

Forrás: AFP/Glyn Kirk

A Liverpool gálajátékot bemutatva kiütötte az utolsó helyezett Aston Villát, Bogdán Ádám nem került be a keretbe.

Eredmény, Premier League, 26. forduló:
Arsenal – Leicester City 2-1 (0-1)
gól: Walcott (70.), Welbeck (90+5.), illetve Vardy (45., büntetőből)
piros lap: Simpson (54.)

Aston Villa – FC Liverpool 0-6 (0-2)
gól: Sturridge (16.), Milner (25.), Can (58.), Origi (63.), Clyne (65.), K. Touré (71.)

Manchester City - Tottenham Hotspur 1-2 (0-0)
gól: Iheanacho (74.), illetve H. Kane (53., büntetőből), C. Eriksen (83.)