Szenvedve nyert a Real Madrid

2016.03.02. 22:49

Ha nehezen is, de 3-1-re győzött az utolsó helyezett Levante otthonában a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szerdai játéknapján.

A mérkőzés első gólját Cristiano Ronaldo szerezte a 34. percben büntetőből, négy perc múlva pedig Borja Mayoral lövése a kapufáról Diego Marino kapura pattanva a hálóba csorgott (0-2). A félidő hajrájában Deyverson szépített (1-2).

A második félidőben ugyan többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, de csak a hosszabbításban sikerült még egy gólt begyötörni: a 92. percben Ronaldo jó centerezését Isco vágta a kapuba, beállítva az 1-3-as végeredményt.

Cristiano Ronaldo büntetőből volt eredményes

Forrás: AFP/Jose Jordan

Az Athletic Bilbao Aritz Aduriz mesterhármasának köszönhetően 4-1-re legyőzte a Deportivo La Coruna csapatát. A baszkok csatára már 17 gólnál jár a bajnokságban. A Deportivo 11 forduló óta nyeretlen.

Eredmények, Primera División, 27. forduló:
Sevilla - Eibar 1-0 (1-0)
gól: Llorente (11.)
piros lap: Lillo Castellano (88., Eibar)

Celta Vigo - Villarreal 0-0

Málaga - Valencia 1-2 (1-1)
gól: Cop (14.), illetve Kameni (41., öngól), Cserisev (49.)

Athletic Bilbao - Deportivo 4-1 (2-0)
gól: Muniain (13.), Aduriz (36., 53., 60.), illetve Oriol Riera (51.)

Levante - Real Madrid 1-3 (1-2)
gól: Deyverson (39.), illetve Cristiano Ronaldo (34., büntetőből), Diego Marino (38., öngól), Isco (90+2.)