Az Olympique Lyon 1-1-es döntetlent követően büntetőpárbajban győzte le a Jakabfi Zsanettel felálló VfL Wolfsburgot a női labdarúgó Bajnokok Ligája csütörtöki döntőjében.

A francia gárda a norvég Ada Hegerberg góljával szerzett vezetést a 12. percben, a németek Alexandra Popp fejesével egyenlítettek a 88. percben. A 11-eseknél az első körben francia játékos hibázott, míg a 4-5. körben német, így a Lyoné lett a trófea. A magyar válogatott támadó kezdőként kapott lehetőséget, de az 59. percben lecserélték.

A 2013-as döntőben Jakabfi örülhetett a Lyon ellen, ezúttal fordult a kocka Forrás: AFP/Adrian Dennis

A lyoniak 2013 és 2014 után diadalmaskodtak a BL-ben - 2013 is mostani ellenfelüket, a 2011-ben és 2012-ben győztes Wolfsburg győzték le, így rövid időn belül harmadszor nyertek.

Az olaszországi Reggio Emiliában rendezett mérkőzést Kulcsár Katalin végig jól vezette.

Kulcsár Katalin vezette a 2016-os női BL-döntpt Fotó: Pályi Zsófia [origo]

Női Bajnokok Ligája, döntő:
Olympique Lyon (francia)-VfL Wolsburg (német) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 4-3
gól: Hegerberg (12.), illetve Popp (88.)