Ancelotti KO-sikerrel köszönt be a Bundesligába

Robert Lewandowski, Bayern München, foci
MUNICH, GERMANY - AUGUST 26: Robert Lewandowski of Bayern Muenchen celebrates scoring the 3rd team goal during the Bundesliga match between Bayern Muenchen and Werder Bremen at Allianz Arena on August 26, 2016 in Munich, Germany. (Photo by A. Hassenstein/Getty Images for FC Bayern)
Brutális győzelemmel mutatkozott be a Bayern München kispadján Carlo Ancelotti, a bajorok ugyanis a Bundesliga-nyitányon 6-0-ra elgázolták a Werder Brement.

A tavaly októberi, brémai 1-0-s győzelem csak kisiklás lehetett a Bayern München számára, amely a legutóbbi nyolc, egymás elleni mérkőzést figyelembe véve hetedszer tartott gólkülönbség-növelő erődemonstrációt az északi riválissal szemben.

A bajorok 2013-ban 6-1-re és 7-0-ra, 2014-ben 5-2-re és 6-0-ra, tavaly 4-0-ra és 1-0-ra győztek, idén tavasszal pedig 5-0-ra ütötték ki a Werdert. Ezek után nem csodálnánk, ha teli gatyával érkeztek volna a brémaiak az Allianz Arénába, ahol megkapták a szokásos adagot: a Bayern ezúttal 6-0-ra nyert.

Robert Lewandowski mesterhármast ért el Forrás: Bongarts/Getty Images/2016 Getty Images/Alexander Hassenstein

A 9. percben Xabi Alonso kezdte meg a gólgyártást, négy perccel később Lewandowski növelte az előnyt, majd a 46. percben már a második góljával 3-0 volt az állás. A 66. percben Lahm, hét perccel később Ribéry is eredményes volt, a végeredményt a mesterhármast jegyző Lewandowski állította be (6-0).

Eredmény, Bundesliga, 1. forduló:
Bayern München - Werder Bremen 6-0 (2-0)
gól: X. Alonso (9.), Lewandowski (13., 46., 77. – a harmadikat büntetőből), Lahm (66.), Ribéry (73.).