Dárdaiék újra nyertek, és feljöttek a második helyre

Horizontal
Hertha Berlin's Bosnian forward Vedad Ibisevic (C) celebrate scoring his side's 2nd goal from the penalty spot with his team mates forward Julian Schieber (R) and Japanese midfielder Genki Haraguchi (L) during the German first division Bundesliga football match between Hertha Berlin and Hamburg SV at the Olympic stadium in Berlin on October 1, 2016. / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A Hertha magabiztosan győzte le hazai pályán a Hamburgot, és nemcsak hogy újra nyertek két meccs után, de feljöttek a Köln ellen csak döntetlent játszó Bayern München mögé. Kleinheisler László kezdőként 81 percet kapott a Werder ellen, Szalai Ádám csereként húszat az Ingolstadt otthonában, Huszti Szabolcs pedig 75-öt a Frankfurtban.

A Hertha Berlin a hetedik helyről várta a Bundesliga 6. fordulójának szombati játéknapját, és minden esélye megvolt rá, hogy feljebb lépjen, ugyanis az utolsó előtti, 17. helyen kornyadozó Hamburger SV vendégeskedett a fővárosban. A Hertha az előző két bajnokiján győzelem nélkül maradt (3-3 Frankfurtban, 0-3 Münchenben), ezúttal viszont visszatért a csapat a helyes útra.

Nagy az öröm Berlinben Forrás: AFP/Odd Andersen

Dárdai Pál csak egy helyen változtatott a Hertha kezdőjén, de jó érzékkel nem a csatárposzton: a bosnyák Vedad Ibisevic pedig hozta is a tőle megszokott gólokat.

Előbb a 29. percben vette be a vendégek kapuját, majd a 70.-ben duplázott egy büntetőből.

Győzelmével és a többi eredmény alakulásának köszönhetően a 13 pontos Dárdai-csapat feljött a tabella második helyére.

Veszélyes volt a kölni kecske

A Bayern München rangadót játszott az Allianz Arénában, ugyanis a tabella negyedik helyén álló 1. FC Kölnt fogadta. A kevés helyzetet hozó első félidőben csak Joshua Kimmich nevét írhattuk fel a jók közé: a 21 éves középpályás jó érzékkel érkezett Bernat beadására, és a 40. percben vezetést szerzett a címvédőnek.

A második félidőre már nem jött ki Arjen Robben, akinek a helyére Thomas Müller érkezett. Kicsit kényelmesek voltak a hazaiak, aminek meg is lett az ára. A 63. percben egy gyors kölni ellentámadás végén Anthony Modeste alaposan becsapta Neuert: a kb. 150 centis magasságban érkező labdát

ugyanis nem fejjel csúsztatta meg,

ahogy arra a Bayern kapusa számított, hanem a lábát tette bele. Ez már az ötödik gólja volt a szezonban a franciának.

Carlo Ancelotti gyorsan cserélt is kettőt: bejött Vidal és Alaba, gólt azonban a Köln szerzett – szerencséje volt a Bayernnek, hogy Oszako lesen kapta a labdát. Az utolsó negyedórát aztán megnyomta a Bayern, és a 77. percben Müller kis híján visszavette a vezetést, de

Timo Horn hihetetlen reflexszel a lécre tolta az öt és felesről leadott lövést.

A hajrában pedig még Bernat is lőtt egy kapufát.

Igaz, a 92. percben pedig Zoller kapott parádés kiugratást a korábbi ZTE-csatártól, Artjom Rudnevstől, egyedül vihette kapura, de hosszú sarok mellé gurított. Így 2001 februárja után újra 1-1-et játszott egymással a két csapat, a Bayernnek pedig nincs meg a sorozatban hatodik győzelme.

A Dortmund kihagyta az esélyt

A Dortmund nem tudta kihasználni a nagy rivális botlását, 2-0-ra kikapott a BL-résztvevő Leverkusen otthonában. A félelmetes dortmundi támadógépezet ezúttal csődöt mondott, a Leverkusen pedig nagyon jó napot fogott ki. Az első félidőben Calhanoglu szöglete után Mehmedi fejesből szerzett vezetést, majd a hajrában ismét Calhanoglu volt az előkészítő, de ezúttal Javier Hernandez fejezte be az akciót.

Magyarok Németországban

Kleinheisler László biztos, hogy az őszi idény legfurcsább meccsét játszotta: az őt kölcsönadó Werder Bremen volt a középpályást kikölcsönző Darmstadt vendége. A Bernd Storck által Svájc és Lettország ellen számításba vett

Kleinheisler kezdőként lépett pályára,

és edzője csak a 81. percben cserélte le a négy gólt hozó találkozón.

Szalai Ádám ezúttal húsz perceet kapott a Hoffenheimben, amelyik 2-1-re nyert az Ingolstadt vendégeként.

A nap negyedik magyar szereplője, Huszti Szabolcs is kezdőként lépett pályára az Eintracht Frankfurtban. Sok öröm azonban nem jutott neki, a Freiburg ugyanis 1-0-ra győzött, őt pedig a 75. percben lecserélte az edzője.