Nem csúszott el a Manchester United az odesszai jégen

Zlatan Ibrahimovic, Manchester United
Zorya Luhansk's Serbian midfielder Zeljko Ljubenovic (L) vies for the ball with Manchester United's Swedish forward Zlatan Ibrahimovic (R) during the UEFA Europa League football match between FC Zorya Luhansk and Manchester United FC at the Chornomorets stadium in Odessa on December 8, 2016. / AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY
Az angol sztárcsapat Henrih Mhitarjan és Zlatan Ibrahimovic második félidei gójaival nyert a Zorja Luganszk vendégeként a kopogós ukrajnai hidegben. José Mourinho csapata győzelmével a második helyen jutott tovább a csoportból.

Az első lövés a 9. percben az ukránoké volt, a David de Gea helyén ezúttal szerepet kapott Sergio Romero nagyot védett. A következő akció már a MU-é volt: a 18. percben Pogba lőtt centikkel a bal kapufa mellé. A félidő második felére egyre nagyobb lett a Manchester United mezőnyfölénye, de gólig nem jutottak az angolok.

A szünetben aztán kellően átmelegedhettek a vendégek, mert három perc elteltével egy labdaszerzés után Mhitarjan robogott végig az ukrán térfélen és higgadtan lőtt a kapuba.

A hazai pályán a sorozatban eddig veretlen Zorja becsülettel harcolt az egyenlítő gólért, Romero kapusnak újra kellett egy nagyot védenie, de a 87. percben egy újabb labdaszerzés után a MU eldöntötte a meccset: ezúttal Ibrahimovic mehetett egyedül a kapu felé, és be is vágta.

Ezzel eldőlt, hogy az angolok továbbjutnak a csoportból, és miután a Fenerbahce Rotterdamban 1-0-ra legyőzte a Feyenoordot, az is biztossá vált, hogy a törökök nyerik a kvartettet.

A 19 órás meccsek közül három is öt gólt hozott, és ezek közül kettőn 0-2-ről fordítva győzött az egyik csapat. A Viktoria Plzen hazai pályán került kétgólos hátrányba a 40. percre, hogy aztán még a szünet előtt szépítsen, majd a második félidőben Michal Duris duplájával meg is fordítsa a mérkőzést. Igaz, hogy mindkét csapat kiesett, de a szurkolók legalább láttak egy jó meccset búcsúzoul.

Michal Duris győztes gólja:

Az Anderlecht és a Saint-Étienne lemásolta a plzeni meccset, azzal a különbséggel, hogy itt a hazai csapat, azaz a belgák szereztek kétgólos előnyt két román játékosa, Chipciu és Stanciu révén. A franciák viszont a második félidőben 12 perc alatt rúgtak hármat, kettőt ezek közül a norvég Alexander Söderlund szerzett.

Az eddig száz százalékos Zenit a hatodik fordulóban már nem erőltette meg magát, de így is csak egy góllal kapott ki Alkmaarban.

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
FK Zorja Luhanszk (ukrán)-Manchester United (angol) 0-2 (0-0)
Feyenoord (holland)-Fenerbahce (török) 0-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. Fenerbahce 13 pont, 2. Manchester United 12, 3. Feyenoord 7, 4. FK Zorja Luhansk 2

B csoport:
Young Boys (svájci)-Asztana (kazah) 3-0 (0-0)
APOEL (ciprusi)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. APOEL 12 pont, 2. Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 8, 4. Asztana 5

C csoport:
FSV Mainz 05 (német)-Gabala (azeri) 2-0 (2-0)
RSC Anderlecht (belga)-St. Étienne (francia) 2-3 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. St. Étienne 12 pont, 2. RSC Anderlecht 11, 3. FSV Mainz 05 9, 4. Gabala 0

D csoport:
AZ Alkmaar (holland)-Zenit (orosz) 3-2 (2-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Dundalk (ír) 2-1 (2-1)
A csoport végeredménye: 1. Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Makkabi Tel-Aviv 7, 4. Dundalk 4

E csoport:
Astra (román)-AS Roma (olasz) 0-0
Viktoria Plzen (cseh)-Austria Wien (osztrák) 3-2 (1-2)
A csoport végeredménye: 1. AS Roma 12 pont, 2. Astra 8, 3. Viktoria Plzen 6, 4. Austria Wien 5

F csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (0-0)
A Sassuolo (olasz)-KRC Genk (belga) mérkőzést a nagy köd miatt péntek 12.30-ra halasztották.
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 10 pont/6 mérkőzés, 2. (és továbbjutott) KRC Genk 9/5, 3. Rapid Wien 6/6, 4. Sassuolo 5/5

Az első és a második helyezettek továbbjutottak. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangasorolnak. A sorsolásra hétfőn kerül sor a svájci Nyonban.

A 17 órás mérkőzsek eredményei:
H csoport:
Braga (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-4 (1-2)
Konyaspor (török)-KAA Gent (belga) 0-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Sahtar Donyeck 18 pont, 2. Gent 8, 3. Braga 6, 4. Konyaspor 1

J csoport:
PAOK (görög)-Liberec (cseh) 2-0 (1-0)
Qarabag (azeri)-Fiorentina (olasz) 1-2 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Fiorentina 13 pont, 2. PAOK 10, 3. Qarabag 7, 4. Slovan Liberec 4

L csoport:
Villarreal (spanyol)-Steaua Bucuresti (román) 2-1 (1-0)
Osmanlispor (török)-FC Zürich (svájci) 2-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Osmanlispor 10 pont, 2. Villarreal 9, 3. FC Zürich 6, 4. Steaua Bucuresti 6

később:
G csoport:
Panathinaikosz (görög)-Celta Vigo (spanyol) 21.05
Standard Liége (belga)-Ajax (holland) 21.05
Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 13 pont, 2. Standard Liége 6, 3. Celta Vigo 6, 4. Panathinaikosz 1

I csoport:
OGC Nice (francia)-Krasznodar (orosz) 21.05
Red Bull Salzburg (osztrák)-Schalke 04 (német) 21.05
Az állás: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 15 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 7, 3. Red Bull Salzburg 4, 4. OGC Nice 3

K csoport:
Southampton (angol) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 21.05
Internazionale (olasz)-Sparta Praha (cseh) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Sparta Praha 12 pont, 2. Southampton 7 (5-3), 3. Hapoel Beer-Sheva 7 (5-5), 4. Internazionale 3