Tőzsér Dániel középhátvéd és csapatkapitány volt a sérülésekkel sújtott, a kapus Köteles Lászlóval kiálló Genkben, amely a Bajnokok Ligája-csoportkör negyedik fordulójában 5-0-s vereséget szenvedett a Chelsea otthonában. A Milan a fehérorosz BATE, a Barcelona pedig a cseh Plzen ellen győzött 2-0-ra - a címvédő első gólja parádés akció végén született, de a milanos Boateng bombája is emlékezetes. Huszti Szabolcs kispados volt a Sahtar vendégeként 2-2-t elérő Zenitben, a Dortmundot 3-1-re verő Olimpiakoszban pedig a kapus Megyeri Balázs várt - mindhiába - bevetésre. Az Arsenal Ramsey 92. percben szerzett góljával nyert Marseille-ben.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
E csoport:
Chelsea (angol) - Genk (belga) 5-0 (4-0)
Chelsea: Cech - Bosingwa (Alex, 78.), Ivanovic, David Luíz, Cole (Ferreira, 46.) - Meireles, Romeu, Lampard (Kalou, 68.), Malouda - Torres, Anelka.
Genk:
Köteles - Masuero (Camus, 46.), Tőzsér, Vabden Borre, Pudil - Ngcongca, Hyland, Buffel, De Bruyne - Vossen (Nwanganga, 81.), Barda (Dugary, 71.).
gól: Meireles (8.), Torres (11., 27.), Ivanovic (42.), Kalou (72.)

Tőzsér Dániel az Anderlecht és a Lokeren elleni belga bajnokikon középhátvéd volt, és ezúttal is a védelem közepén kapott helyett, mivel a belga együttesből hat alapember is hiányzott sérülés miatt. A magyar középpályás volt Londonban a Genk csapatkapitánya, érdekes volt látni, amint a játékoskijáróból közvetített tv-felvételen Tőzsér mellett Lampard, Köteles László mellett pedig Petr Cech áll.

Rögtön az első perctől látni lehetett, hogy a Chelsea támadni, a Genk pedig védekezni fog. Az első hét percet valahogy kihúzták a belgák - a Chelsea egy kapufáig azért eljutott -, Tőzsér még akkor is megveregette Masuero hátát, amikor a hátvéd egyszerű megoldást alkalmazva szögletre mentett.

A nyolcadik percben aztán Meireles - mivel senki nem támadta - egy kis labdavezetés után, 25 méterről lövésre szánta el magát: kissé jobbról leadott bombája a jobb alsóba csapódott - Köteles tehetetlen volt, nem is vetődött.

Meireles bombagólja - 1-0:

A meccs előtt Tőzsér azt mondta, hogy idei rossz formája ellenére Torrest tartja a legtrükkösebb Chelsea-csatárnak, és ezt a 11. percben meg is tapasztalta a Genk: a spanyol játékos egy szép labdaátvétel után, 13 méterről laposan lőtt a hálóba.

Torres első gólja - 2-0:

Lampard szabadrúgásból csúnyán fölé lőtt - a Chelsea szinte egyfolytában támadott -, majd Torres a 27. percben ismét betalált: Tőzsér senkit nem fogott középen, de így legalább nem őt ugrotta túl az Európa-bajnok, aki egy jobbról érkező labdát 11 méterről fejelt remekül a kapuba.

Torres 11 méterről fejelt a kapuba - 3-0:

Az első 35 percben a Chelsea-játékosok 232 alkalommal passzoltak, a genkiek mindössze 74-szer.

A 41. percben Anelka a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről, nagy helyzetben egy méterrel Köteles kapuja mellé durrantott. Nem így Ivanovic, aki Malouda jobbról érkező szabadrúgására pazar ütemben ugrott fel, és - senkitől sem zavartatva - szépen fejelt a Genk kapujába az ötösről (4-0).

Ivanovic fejesgólja - 4-0:

Az 55. percben Tőzsér jobb oldalról végzett el szögletet - azaz: támadt a Genk! -, majd egy perccel később Camus 40 méterről ívelt Cech kapujára, de jócskán fölé lőtt.

A 72. percben Köteles előbb még bravúrral kitütött egy közeli lövést, de a lesipuskás Kalou lövésénél a magyar kapus sem tudott mit tenni (5-0).

Kalou közelről nem kímélte Kötelest - 5-0:

Bayer Leverkusen (német) - Valencia (spanyol) 2-1 (0-1)
Leverkusen: Leno - Castro, Reinartz (Friedrich, 46.), Toprak, Kadlec - Bender, Rolfes - Sam (Schwaab, 91.), Ballack, Schürrle - Kiessling (Derdiyok, 80.).
Valencia:
Diego Alves - Miguel, Rami, Víctor Ruiz, Jordi Alba (Feghouli, 65.) - Pablo Hernández (Canales, 65.), Albelda (Aduriz, 82.), Éver Banega, Mathieu - Soldado, Jonas.
gól: Schürrle (52.), Sam (56.), illetve Jonas (24.)