Remekeltek a madridi csapatok a BL-csoportkör szerdai játéknapján, a címvédő Real ugyanis 3-0-ra legyőzte az Anfielden a Liverpoolt, míg a legutóbbi spanyol aranyérmes Atlético 5-0-ra kiütötte otthon a Malmőt. Szintén parádézott a Galatának idegenben négyet vágó Dortmund, míg az Arsenal a Manchester United 1999-es BL-győzelmét felidéző hajrával győzte le idegenben az Anderlechtet. Az Olimpiakosz legyűrte a Juvét.

A BL-nap rangadójának annak ellenére a Liverpool-Real Madrid meccset kiáltották ki, hogy a két csapat közül csak a spanyol van (nagyon) jó formában, az angolok viszont idén, eddig csak szenvedtek.

Aztán érvényesült is a papírforma, az idén a gólokat kettesével vágó Ronaldo már a 23. percben betalált, amikor a labdáról lekéső Lovren mögül, és a totojázó Skrtel mellől, 10 méterről szépen lőtt a kapuba (0-1).

Aztán Benzema volt az, aki mit sem törődött az Anfield varázsával, előbb a 30. percben egy felhőfejessel duplázta meg a címvédő előnyét,

majd 11 perccel később egy szöglet után közelről volt eredményes.

Daniel Sturridge sérülése miatt a pocsék formában lévő Mario Balotelli kezdő volt, de a szünetben lecserélték. A második félidőben legalább annak örülhetettek a hazai drukkerek, hogy a Liverpool nem kapott több gólt, annak viszont nem, hogy a Liverpoolnak ezzel megszakadt a Real elleni három győzelemből álló sorozata.

A bolgár Ludogorec a 92. percben gyötörte be a sikerhez szükséges gólt a 18. perctől kezdve emberhátrányban futballozó Basel ellen, és ezzel feljött a második helyre a Real mögé.

Bajnokok Ligája-csoportkör, 3. forduló:

B csoport:
FC Liverpool (angol) - Real Madrid (spanyol) 0-3 (0-3)
gól: Ronaldo (23.), Benzema (30., 41.)

Ludogorec (bolgár) - FC Basel (svájci) 1-0
Minev (90.)
piros lap: Die (Basel, 18.)

Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Ludogorec 3 (3-4), 3. Liverpool 3 (2-5), 4. Basel 3 (2-6).

Az előző idényben finalista Atlético Madrid 5-0-ra győzött a vendég Malmö, míg az Olimpiakosz a Juventus ellen 1-0-ra, így a két nyertes lépéselőnybe került a legyőzöttekkel szemben. A görög csapatban Megyeri Balázs kispados volt.

A csoport:
Atlético Madrid (spanyol) - Malmö (svéd) 5-0 (0-0)
gól: Koke (48.), Mandzukic (61.), Griezmann (63.), Godín (87.), Cerci (92.)

Olimpiakosz (görög) - Juventus (olasz) 1-0 (1-0)
Kasami (35.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont (8-3), 2. Olimpiakosz 6 (4-4), 3. Juventus 3 (2-2), 4. Malmö 3 (2-7)

C csoport:
Bayer Leverkusen (német) - Zenit (orosz) 2-0 (0-0)
gól: Donati (58.), Papadopulosz (63.)
piros lap: Wendell (79. - Leverkusen)

AS Monaco (francia) - Benfica (portugál) 0-0
piros: López (76., Benfica)

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 6 pont, 2. Monaco 5, 3. Zenit 4, 4. Benfica 1.

A Borussia Dortmund nagy lépést tett a továbbjutás felé, hiszen könnyedén győzött a Galatasaray vendégeként.

A Dortmund a szünetig három gólt szerzett:

Majd a második félidőben belőtte a negyediket is:

Az Arsenal remek hajrával jutott fontos három ponthoz: a 89. percben egyenlített, a 91. percben pedig a győztes találatot is megszerezte az Anderlecht otthonában.

Vezetett az Anderlecht:

Egyenlített az Arsenal:

A győztes gólt is megszerezték a vendégek:

D csoport:
Anderlecht (belga) - Arsenal (angol) 1-2 (0-0)
Najar (71.), illetve Gibbs (89.), Podolski (91.)

Galatasaray (török) - Borussia Dortmund (német) 0-4 (0-3)

gól: Aubameyang (6., 18.), Reus (41.), Ramos (83.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 pont, 2. Arsenal 3, 3. Galatasaray 1 (2-5), 4. Anderlecht 1 (1-4)