Tovább romlott a nullpontos Vasas helyzete a bajnokságban: az angyalföldiek otthon kaptak ki az eddig utolsó előtti Soprontól. A nyugatiak eggyel előrébb léptek a tabellán.

NB I, 5. forduló:
Vasas - Sopron 0-2 (0-2)
Fáy u., 1000 néző, V: Arany
Vasas: Nota - Herczeg, Juhár, Tóth A., Cvetkovic (Orosko 67.) - Schindler, Simek, Szili, Gyánó (Mitrovic 60.) - Nagy S., Zrlic (Vincze I. a szünetben)
Sopron: Horváth T. - Orabinec, Vincze G., Szabados, Salagean - Csiszár, Horváth R., Somogyi, Tóth I. (Varga 74.) - Tóth M. (Nagy T. 90.), Sira (Bausz 69.)
gól: Somogyi (14.), Tóth M. (16.)
sárga lap: Szili (44.), Tóth A. (70.), illetve Tóth I. (45.)

14. perc: egy távoli előreívelést Nota a mezőnybe akart öklözni, a labda éppen Somogyi elé került, s a soproni irányító 19 m-es lövése a kapus hasa alatt a hálóba csúszott (0-1).

16. perc: az előretörő Orabinec jobboldali beadását Tóth Mihály közelről fejelte a kapuba (0-2).