Nem volt jó napjuk a magyar futballistáknak az UEFA-kupában, hiszen nem elég, hogy mind a Dunaferr, mind a Debreceni VSC kikapott, a külföldön szereplő légiósainknak sem volt sok okuk az örömre. A Helsingin JK ugyan továbbjutott, de a klub egyik magyar futballistája sem lépett pályára, míg a Maccabi Tel-Avivban szereplő honfitársunk, Horváth Ferenc ismét csak csere volt.

Pedig az izraeli gárda edzője igazán bizonyítási lehetőséget adhatott volna a magyar válogatott támadójának, hiszen a Maccabi az első mérkőzésen hazai pályán 6-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen, vagyis a továbbjutás kérdése már akkor eldőlt. Ennek ellenére Horváth ismét csak a kispadon kapott helyet, a csatársorban pedig a chilei Goldberg rohamozott, aki nem is okozott csalódást a trénernek. A dél-amerikai labdarúgó az első játékrészben még csak a kapufát tesztelte, de a szünet után már be is talált a kapuba. A 70. percben aztán megkapta jól megérdemelt pihenőjét, éppen Horváth Ferenc állt be a helyére, aki azonban nem sok mindent tudott hozzátenni csapata játékához. Igaz, akkor az izraeliek leginkább csak azt várták, hogy mikor ér véget a találkozó.

Ugyancsak a kispadon ücsöröghetett a finn Helsingin JK magyar támadója, Fekete László, azzal a különbséggel, hogy őt be sem cserélték a lett FK Ventspils ellen. A magyar közönség számára is ismert balti gárdának (amelyet tavaly a Vasas csak véres verejtékkel ütött ki) egygólos előnyt kellett volna hazai pályán ledolgoznia, de szurkolóik igen hamar lemondhattak a továbbjutásról, hiszen a finnek Paulus Roiha találatával már a nyolcadik percben vezetést szereztek. A Ventspils azonban nem adta fel, élénk rohamozásba kezdett, és akár meg is fordíthatta volna a mérkőzést kicsivel jobb helyzetkihasználással. A lettek orosz csatára, Jevgenyij Landirev azonban az üres kapuba sem tudott betalálni, majd pár perc leforgása alatt kétszer is a kapufát lőtt telibe.

Kenesei Zoltán viszont alapember az albán SK Tiranában, amelynek egygólos előnyt kellett volna megőriznie a ciprusi Apollon Limasszol ellenében. Ez nem is tűnt olyan nehéz feladatnak, különösen, hogy a szkipetárok gólvágója, Indrit Fortuzi az első félidő közepén megszerezte a vezetést a vendégeknek. A szünetben tehát 0-1 volt az állás, ami a hazai közönségnek nem nagyon tetszett, az öltözőbe vonuló ciprusi futballistákat üdítős flakonokkal dobálták meg. Ez alaposan feltüzelhette az Apollon játékosait, akik a második félidőben hatalmas rohamozásba kezdtek, és megfordították az állást. A mindent eldöntő találatot Milenko Spoljaric a 80. percben szerezte szabadrúgásból. A Tiranának ezután is megvolt még az esélye arra, hogy legalább a hosszabbítást kiharcolja, ám Kenesei Zoltán lövése a kapufáról kifelé pattant.

A finn MyPa Anjalankoski kapuját Mitring István védte a svéd Helsingborgs IF ellen, de a magyar kapusnak kétszer is a hálóból kellett kikotornia a labdát, és így csapata nem jutott be az UEFA-kupa első fordulójába. Igaz, erre nem is volt sok esélye, hiszen a svédek már az első meccset is megnyerték 3-1-re Finnországban. Noha a visszavágón a MyPa hamar vezetést szerzett, a szünet után azonban beindult a Helsingborgs, és előbb Rade Prica fejesével, majd pedig Hans Eklund gurításával késztette megadásra Mitringet.

Dióhéjban a forduló érdekesebb eseményeiről: a bolgár CSZKA Szófia 3-1-es győzelemmel és továbbjutással ünnepelte 150. európai kupamérkőzését, a grúz Lokomotivi Tbiliszi nagy meglepetésre kiesett a málta Birkirkara ellen, annak következtében, hogy Lasa Szalukvadze tizenegyest hibázott; a forduló másik váratlan eredményét az izlandi Fylkir okozta, amely az utolsó percben szerzett góllal kiütötte a lengyel Pogon Szczecint. A svéd Elfsborgnak pedig sikerült ledolgoznia háromgólos hátrányát, amit a zöld asztal mellett szerzett: a svédek ugyanis az első találkozót is megnyerték, de mivel egy játékosuk jogosulatlanul szerepelt, ezért a mérkőzést 3-0-s gólkülönbséggel az észt Trans Narvának ítélték.