A Bundesliga 31. fordulójában a Bayern idegenbeli győzelmével a harmadik helyre jött fel, ez már Bajnokok Ligája indulási jogot jelent. A Dárdaival és Királlyal felálló Hertha 1-0-ra nyert a Rostock ellen, de a legnagyobb meglepetés a Schalke 3-0-s veresége a Werder Brementől. A Hertha a negyedik, jobb gólkülönbséggel előzi meg a Schalkét. A Dortmund holnap játszik. Az éllovas Leverkusen 1-1-es döntetlent izzadt ki Hamburgban.

Öt sárga lapja miatt Lisztes nem lehetett részese a Schalke elleni 3-0-s sikernek. "A mai formánk egészen rossz volt" - nyilatkozta Stevens, a vendégek edzője. "Nehéz helyzetben van az az együttes, amelyik Brémában hátrányba kerül" - fűzte hozzá a tréner.

Hamburgban már az első negyedórában kialakult az iksz, Barbarez góljára Neuville válaszolt 54 ezer néző előtt. A hétközben a BL-ben remeklő Bayert minden pont közelebb viszi a bajnoki címhez. Toppmöller, a Leverkusen trénere azt nyilatkozta, a Hamburg ellen idegenben meg lehet barátkozni az egy ponttal, noha csapatának volt lehetősége a győzelemre.

A bajor rangadón a Bayern München Nürnbergbe látogatott. Elber és Pizarro még az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, R. Kovac Rinkkel szemben elkövetett szabálytalanságáért adott 11-est a lengyel Krzynowek értékesítette, de a Bayern felkapaszkodott a BL-indulást érő harmadik helyre. "Sokat kellett melózni ezért a győzelemért, de megérte. 1-0 után Kahnnnak sokat köszönhetünk, 2-0 után már nyugodtabb voltam" - mondta Ottmar Hitzfeld

A Hertha az Olimpiai-stadionban 1-0-ra verte a Rostockot, Alves már a 2. percben betalált 42 ezer néző előtt, de a gólözön elmaradt. Dárdai és Király végig játszott. A győzelem és a Schalke veresége azt jelenti, hogy a Hertha jobb gólkülönbségével feljött a negyedik helyre.

Bundesliga, 31 forduló:
Hamburger SV - Leverkusen 1-1 (1-1)
gól: Barbarez (5.), illetve Neuville (14.)

Hertha BSC - Hansa Rostock 1-0 (1-0)
Alex (2.)

FC Nürnberg - Bayern München 1-2 (0-2)
gól: Krzynowek (73., 11-esből), illetve Elber (12.), Pizarro (42.)
kiállítva: Kos (Nürnberg, 74.)

1. FC Köln - St. Pauli 2-1 (1-0)
gól: Lottner (8.), Sherz (90.), illetve Inceman (46.)

Mönchengladbach - Wolfsburg 0-2 (0-0)
gól: Klimowicz (49., 60.)

Werder Bremen - Schalke 3-0 (1-0)
gól: Baumann (24.), Ailton (61.), Frings (77.)

1860 München - SC Freiburg 5-2 (3-1)
gól: Suker (25.), Riseth (29.), Max (45., 89., utóbit 11-esből), Cerny (60.), illetve But (33.), Müller (66.)