A Serie A utolsó fordulója előtt az Internazionale számított a scudetto legnagyobb esélyesének, ugyanis Vieriék egy ponttal vezettek a Juventus, s kettővel a címvédő AS Roma előtt. A mérkőzéseket egy időpontban kezdték, s az utolsó forduló kilencven perc során hol az Inter, hol pedig a Juventus érezhette a mezén a bajnoki aranyjelvényt, a scudettót.

A Juventus hamar ledolgozta ponthátrányát, ugyanis - a Hubnerrel holtversenyben - gólkirályi címet szerző Trezeguet Del Piero gyönyörű jobboldali beadása után a hálóba fejelt (Udinese-Juventus 0-1). Így Rómában, az Inter-játékosok tisztában voltak vele, hogy mindenképpen nyerniük kell, ha elsők akarnak lenni (pláne úgy, hogy a kilencedik percben Del Piero is beköszönt Udinében). Vieri nem is okozott csalódást a milánói kékek szurkolóinak, ugyanis a 11. percben Peruzzi hatalmas hibáját követően - az egykori olasz válogatott kapus kiejtette a kezéből a labdát - az Inter gólzsákja máris "aranygólt" lőtt a vendégeknek (ezzel Lazio-Inter 0-1). Nyolc percig viszonylag nyugodt is volt az Inter-tábor, ám ekkor az a Poborsky lőtt gólt a kék-feketéknek, aki annak ellenére, hogy még csak 29 éves, korábban a visszavonulást fontolgatta. Így már újra a másik helyszínen 0-2-ra vezető Juvéé volt az arany, ám csak négy percig: a 23. minutumban ugyanis Di Biagio újra élre lőtte a milánóiakat.

Ezután jött az igazi hidegzuhany Ronaldóék számára: a Lazio nagyobb sebességbe kapcsolt - hiába tudták, hogy a Milan "nagyon vezet" a Lecce ellen, s így már nem is volt semmi tét a Lazio számára. A mérkőzés hőse, a cseh Poborsky a félidő vége előtt egy perccel újra betalált, így a fővárosiak gólja után a forduló előtt csak második Juventus vonulhatott nyugodtabban ki a szünetben az öltözőbe.

A második félidőben aztán már nem változott a helyzet az élen, ugyanis a Juventus bár nem lőtt több gólt, de megnyerte utolsó nagy derbijét, a Lazio pedig nem elégedett meg a döntetlennel: Simeone és Simone Inzaghi góljaival nagy méretűre szabta az Inter bajnoki zakóját, az pedig már a sors fintora, hogy Cassano góljával az AS Roma is nyert a kisebbik torinói együttes ellen, így az Inter nem hogy bajnok nem lett, de még az ezüstérmet sem szerezte meg, s úgy lett harmadik, hogy az egész évben - önmagához képest - szenvedő városi vetélytárs Milant is bár 14 ponttal ponttal, de csak egy hellyel előzte meg.

Marcello Lippi, a győztes Juventus vezetőedzője kijelentette: pályafutása négy diadala közül a mostani volt a legizgalmasabb. "Természetesen a korábbi három alkalommal is örültem, de ezúttal sokkal erősebb volt ez az érzés" - mondta a csapata aranyérmét jelentő 2-0-ás győzelem után. Lippi a múltban is a Juventusszal aratta sikereit, de 1999 februárjában elhagyta a klubot és az Internazionale kispadjára ült. A milánói együttestől a 2000-2001-es szezon első fordulója után menesztették, Torinóba tavaly nyáron tért vissza. "Boldog vagyok, hogy a távollétet követően ismét győzelemre vezethettem a Juvét" - tette hozzá. Az 53 éves szakember 1995-ben, 1997-ben és 1998-ban nyert bajnoki címet a Juventusszal.

Ami pedig az alsóházat illeti: Roberto Baggiónak sikerült benntartania a Bresciát, az utolsó fordulóban még egy góllal üzent a vb-keretét hamarosan kihirdető Trapattoni szövetségi kapitánynak. A Venezián, a Fiorentinán és a Leccén kívül a Piacenza ellen 3-0-ás vereséget szenvedő Verona búcsúzott a Serie A idei küzdelmeitől.