Csütörtökön húsz visszavágóra került sor a labdarúgó UEFA-kupa második fordulójában, több helyütt magyar érdekeltséggel. Kabát Péter (Denizlispor), Szabics Imre és Korsós György (Sturm Graz) csapata továbbjutott, Lisztes Krisztián (Werder Bremen) és Halmai Gábor (Hapoel Tel-Aviv) együttese viszont nem jutott be a harmadik fordulóba.

Kabát Péter csapata, a török Denizlispor 2-0-ra nyert otthon a Sparta Praha ellen, így továbbjutott. Halmai Gábor együttese, a Hapoel Tel-Aviv viszont 4-1-re kikapott a Leedstől, s két vereséggel búcsúzott. A feszült izraeli politikai helyzet miatt Firenzében rendezett találkozón mind a négy angol találatot Alan Smith szerezte.

Lisztes Krisztián csapata, a Werder Bremen hiába vezetett 2-0-ra, csak 3-3-as döntetlent ért el otthont a Vitesse ellen, így kiesett. A kisebb sérüléssel bajlódó magyar középpályás a 65. percben csereként állt be.

Büntetőkkel jutott tovább a harmadik fordulóba a Sturm Graz, amely az első összecsapáson Szabics Imre góljával szerzett előnyt a Levszki Szófia ellen. A visszavágón a hazaiak nyertek szintén 1-0-ra, a hosszabbításban azonban már nem született újabb találat. Az osztrákok tizenegyesekkel 8-7-re nyertek. Szabics végig pályán volt a találkozón, Korsós Györgyöt a 70. percben cserélték be, büntetőjüket mindketten értékesítették.

A mérkőzés alatt kórházba szállítottak egy bolgár fotóst, akit egy házi készítésű peterdával dobtak fejbe a nézőtérről. Az első jelentések szerint állapota nem súlyos, a rendőrség mindenesetre több szurkolót letartóztatott. Az osztrák közszolgálati televízió egyébként tiltott politikai reklám miatt nem közvetítette a visszavágót a bolgár fővárosból, a mérkőzés előtt ugyanis a vendégszurkolók egy csoportja a jövő vasárnapi ausztriai választásokra utaló plakátokat helyezett el a Vaszil Levszki-stadionban. Az európai szövetség szigorúan tiltja a politikai hírverést az arénákban, ezért az "Ezúttal Schüsselt" feliratú transzparenseket a találkozó során eltávolították.

Az első mérkőzések eredményei/sport/magyarfoci/20021031uefakupa.html?pIdx=2Ki nyeri az UEFA-kupát?http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=36582

Közvetlenül a Legia Warszawa elleni összecsapás előtt a Schalke vezetősége úgy határozott, hogy fegyelmi okok miatt egy mérkőzésre eltiltja Jörg Böhmét. "Profihoz méltatlanul és a csapat számára károsan viselkedett" - indokolta a döntést Frank Neubarth, a németek vezetőedzője. A 28 éves válogatott középpályás szeptember végén hasonló okok miatt volt kénytelen kihagyni egy találkozót.

UEFA-kupa, második forduló, visszavágók:
Denizlispor (török) - Sparta Praha (cseh) 2-0 (1-0)
gól: Özkan (23., 54., utóbbit 11-esből)
Továbbjutott: a Denizlispor, 2-1-es összesítéssel.

Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - Leeds (angol) 1-4 (1-1)
gól: Abukasis (2.), illetve Smith (30., 54., 62., 82.)
kiállítva: Abukasis (79.)
Tj: a Leeds, 5-1-gyel.

Schalke (német) - Legia Warszawa (lengyel) 0-0
Tj: a Schalke, 3-2-vel.

Levszki Szófia (bolgár) - Sturm Graz (osztrák) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0), 11-esekkel: 7-8
gól: Simonovic (6.)
kiállítva: Rojas (Sturm, 114.)
Tj: a Sturm, 1-1-gyel, 11-esekkel.

Besiktas (török) - Alavés (spanyol) 1-0 (1-0)
gól: Mansiz (8.)
kiállítva: Mansiz (83.), illetve Oscar (83.)
Tj: a Besiktas, 2-1-gyel.

Viking Stavanger (norvég) - Celta Vigo (spanyol) 1-1 (0-0)
gól: Sigurdsson (85.), illetve Mosztovoj (75.)
Tj: a Celta, 4-1-gyel.

Crvena zvezda (jugoszláv) - Lazio (olasz) 1-1 (0-0)
gól: Boskovic (70.), illetve Chiesa (75.)
Tj: a Lazio, 2-1-gyel.

Anorthoszisz (ciprusi) - Boavista (portugál) 0-1 (0-0)
gól: Silva (90., 11-esből)
kiállítva: Ico (74., Boavista)
Tj: a Boavista, 3-1-gyel.

Liberec (cseh) - Ipswich (angol) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0), 11-esekkel: 4-2
gól: Gyan (88.)
Tj: a Liberec, 1-1-gyel, 11-esekkel.

Panathinaikosz (görög) - Fenerbahce (török) 4-1 (3-1)
gól: Liberopulosz (24.), Gumasz (31.), Michaelsen (43.), Warzycha (90.), illetve Tuncay (37.)
Tj: a Panathinaikosz, 5-2-vel.

Midtjylland (dán) - Anderlecht (belga) 0-3 (0-1)
gól: Szeol (11.), Jestrovic (84.), Dindane (89.)
Tj: az Anderlecht, 6-1-gyel.

Werder Bremen (német) - Vitesse (holland) 3-3 (1-0)
gól: Baumann (24.), Kristajic (49.), Kariszteasz (77.), illetve Levcsenko (51., 11-esből), Claessens (73.), Mbemba (94.)
kiállítva: Rankovic (69., Vitesse)
Tj: a Vitesse, 5-4-gyel.

Paris St. Germain (francia) - National Bucuresti (román) 1-0 (0-0)
gól: Leroy (56.)
Tj: a PSG, 3-0-val.

Grasshoppers (svájci) - PAOK Szaloniki (görög) 1-1 (1-0)
gól: Cabanas (45.), illetve Markosz (90.)
Tj: a PAOK, 3-2-vel.

Slavia Praha (cseh) - Partizan Beograd (jugoszláv) 5-1 (2-0, 3-1, 4-1)
gól: Vachousek (11., 41.), Petrous (87., 11-esből), Gedeon (94.), Adauto (110.), illetve Ivic (90.)
kiállítva: Bajic (67., Partizan)
Tj: a Slavia, 6-4-gyel.

Blackburn (angol) - Celtic (skót) 0-2 (0-1)
gól: Larsson (15.), Sutton (68.)
Tj: a Celtic, 3-0-val.

Fulham (angol) - Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (0-0)
gól: Malbrangue (89.), Morte (90.), illetve Olic (51.)
Tj: a Fulham, 5-1-gyel.

Wisla Krakow (lengyel) - Parma (olasz) 4-1 (0-1, 2-1, 3-1)
gól: Kosowski (71.), Zurawski (79., 94.), Dubicki (108.), illetve Adriano (6.)