A spanyol labdarúgó-bajnokság tizenkettedik fordulójának vasárnapi rangadóján a Real Sociedad hazai pályán Kovacevic duplájával legyőzte a Barcelonát, s ezzel továbbra is vezeti a tabellát.

Az Espanyol elmozdult a tizenkilencedik helyről, ugyanis a kiesési rangadón Tamudo vezérletével 3-1-re nyert a Rayo Vallecano ellen. A Racing Santander a Malagát, a Villarreal a Huelvát, az immár ötödik Betis pedig az Athletico Bilbaót verte 1-0-ra hazai környezetben. A dobogóra pályázó Celta idegenben is győzni tudott a Valladolid ellen, a vége 0-2 lett. Az esti rangadón az idény meglepetéscsapata, a Mallorca tíz emberrel is két gólt lőtt a Deportivónak, ez egy pontot ért a vendégek számára.

A Valencia nagy lehetőséget szalasztott el, ugyanis csak gól nélküli döntetlent játszott az Alavésszel, így a vendég gárda nem mozdult el a harmadik helyről. A találkozón térdsérülést szenvedett Santiago Canizares: a Valencia válogatott játékosát a 21. percben Andrés Palop váltotta.

Menetrend, eredmények/sport/focivilag/20020830primera.htmlA Primera Division állása/sport/focivilag/20021130aprimera.html

Még egy súlyos sérülés történt a hét végén: egy hónapig nem léphet pályára Pablo Garcia, az Osasuna uruguayi labdarúgója. A válogatott középpályás a szombati Atlético Madrid ellen 1-0-ra megnyert találkozó 56. percében szenvedett súlyos térdsérülést.

Alavés - Valencia 0-0

Espanyol - Rayo Vallecano 3-1 (1-0)
gól: Tamudo (9., 69.), Milosevic (89.), illetve Fernandez (88., öngól)

Racing Santander - Malaga 1-0 (1-0)
gól: Munitis (33.)

Betis - Athletic Bilbao 1-0 (0-0)
gól: Assuncao (74.)

Valladolid - Celta Vigo 0-2 (0-1)