A Liverpool Michael Owen 107. percben lőtt góljával verte továbbjutást érő 2-0-ra a Division II. osztályú Sheffield Unitedet az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágóján.

Az első összecsapást a sheffieldiek nyerték 2-1-re, a hátrányt El Hadji Diouf egyenlítette ki a kilencedik percben. A Ligakupában nem számít az idegenben lőtt több gól, így a rendes játékidő vége után hosszabbítás következett.

Neil Warnock, a Sheffield vezetőedzője a találkozó után elmarasztalóan nyilatkozott a játékvezetőről: "Nem torolta meg, hogy a liverpooli kapus a tizenhatoson kívül kezezett, engem pedig a védő, Stephane Henchoz le akart köpni" - állította a szakember.

Owen kártyázott, Henry triplázott/sport/focivilag/20030119owen.html

Gerard Houllier, a Liverpool vezetőedzője megvédte játékosát: "Minden játékos köpköd a mérkőzéseken. Láttam az esetet, Henchoz egyáltalán nem Warnockot célozta meg."

Angol Ligakupa, elődöntő, visszavágó:
Liverpool - Sheffield United (II. osztályú) 2-0 (1-0, 1-0, 1-0), h. u.
gól: Diouf (9.), Owen (107.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3-2-es összesítéssel.

A másik ágon Blackburn - Manchester United (az első meccsen: 1-1) összecsapásra kerül sor szerda este.