A Lengyelország-Magyarország (0-0) mérkőzés mellett szombaton további tizenhét labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőre került sor. Több meglepetés is született: Dánia 5-2-re nyert Romániában (a meccs után Anghel Iordanescu lemondott posztjáról), a németek hazai pályán csak 1-1-et játszottak a litvánokkal, az albánok pedig 3-1-re verték az oroszokat.
Forrás: EPA
Vieri szívvel-lélekkel játszott, lőtt is két gólt a finneknek
Fotó: EPA

A dán válogatott a második félidőben három perc alatt két gólt is szerzett, s többek között ennek köszönhetően meglepetésre fölényes győzelmet aratott Romániában. A vendégek ezzel a második csoport élére ugrottak. A meccs után lemondott posztjáról Anghel Iordanescu, a románok kapitánya. "Ezt nem lehet kommentálni. Bár van még esélyünk a továbbjutásra, úgy érzem, olyan emberre van szükség, aki jobban tud segíteni. Bocsánatot kérek szurkolóinktól" - mondta az 54 éves leköszönő szakember.

Az orosz válogatott óriási meglepetésre vereséget szenvedett Albániában, így a tizedik csoportban továbbra is a szombaton szabadnapos Svájc vezet. Anglia biztosan győzött Liechtensteinben a két válogatott első hivatalos mérkőzésén. Zágrábban a horvátok négy góllal verték a belgákat.

Az Eb-selejtezők me-netrendje és eredményei/sport/focivilag/20020905azebselejtezok.htmlTippelj!http://www.tippelj.hu

A világbajnoki ezüstérmes német válogatott hatalmas meglepetésre nem bírt a vendég Litvániával az ötödik csoportban. A spanyolok a hajrában szerzett két góllal csak rövid időre fordítottak Ukrajnában, mert Gorskov a kilencvenkettedik percben egyenlített. Csehország értékes pontot szerzett Hollandiában. Az esélyesebb Franciaország és Olaszország biztos győzelmet aratott a vendég Málta, illetve Finnország ellen.

Labdarúgó Eb-selejtező, eredmények:
1. csoport:
Ciprus - Izrael 1-1 (0-1)
gól: Raufmann (61.), illetve Afek (3.)

Franciaország - Málta 6-0 (2-0)
gól: Wiltord (37.), Henry (39., 54.), Zidane (57. - 11-esből, 80.), Trezeguet (70.)