A BL-címvédő Real Madrid 4-2-es vereséget szenvedett az idény során több hónapon át listavezető, jelenleg a királyi gárdától három pontra leszakadva harmadik Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

Raúléknak a közelgő manchesteri BL-visszavágó (április 23., szerda) előtt mindenképpen rossz ómen a - "madridi szinten" mindenképpen - súlyos vereség, pláne annak tükrében, hogy a MU az egyik legerősebb angol együttes, a Newcastle otthonában 6-2-re győzött szombaton.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

A vasárnapi rangadón semmi sem jött össze a Realnak, főleg a védelem muzsikált gyengén, élen a focista-matuzsálem Hierróval, aki legalább két gólban nagyon benne volt. A Juvénál annak idején mellőzött szerb Kovacevic már a harmadik percben betalált (Hierro mellett elvitte a labdát és 10 méterről a kapuba lőtt), majd a huszadikban megint eredményes volt (De Pedro beadását egy védőt megelőzve közelről gyönyörűen csavarta a hálóba). A 32. minutumban Nihat már háromra növelte a Sociedad-előnyt, s bár Ronaldo egy perc múlva Zidane csodapasszát közelről a hazai kapuba lőtte, néhány másodpercen belül (!) Alonso irtózatos gólt lőtt Casillasnak 22 méterről. A szenvedő Madrid a csereként - nem ritkán - gólt szerző Portillo hajrágóljával még szépített, a Real-bukta azt jelenti, hogy a Sociedad és a Deportivo továbbra is versenyben maradt az aranyéremért zajló versenyfutásban, hátrányuk csak három pont.

A Primera División állása és mesterlövészei/sport/focivilag/20030413aprimera.htmlMenetrend, eredmények/sport/focivilag/20020830primera.html

Ami pedig a többi meccset illeti: az Atlético Madrid a hajrában lőtt góllal egyenlített a vendég Espanyol ellen, míg a Mallorca hazai pályán döntetlent játszott a Santanderrel, pedig a vendég együttes a szünetben még 3-1-re vezetett. A Celta a Betist, a Málaga a Valladolidot, a Valencia pedig - végig tíz emberrel játszva - az Osasunát verte 1-0-ra. A Bilbao nem tudott nyerni a tökutolsó Rayo otthonában (1-1).

Primera División, 29. forduló:
Recreativo Huelva - Alavés 1-0 (1-0)
gól: Javi Garcia (4.)

Atlético Madrid - Espanyol 3-3 (0-1)
gól: L. Garcia (74.), Hibic (85.), Aguilera (90.), illetve Tamudo (23., 11-esből), A. Garcia (58.), Domoraud (77.)

Mallorca - Racing Santander 3-3 (1-3)
gól: Ortega (2.), Eto'o (53., 83.), illetve Diaz (1., 43.), Guerrero (7., 11-esből)
kiállítva: Pablo Casar (49., Santander)

Celta Vigo - Betis 1-0 (1-0)
gól: Mosztovoj (44.)

Málaga - Valladolid 1-0 (0-0)
gól: Canabal (87.)

Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 1-1 (0-0)
gól: Bolic (84.), illetve Urzaiz (76.)

Real Sociedad - Real Madrid 4-2 (4-1)
gól: Kovacevic (3., 20.), Nihat (32.), Alonso (34.), illetve Ronaldo (33.), Portillo (84.)

Valencia - Osasuna 1-0 (1-0)
gól: Mista (8.)