Az Arany Ászok Liga negyedik fordulójának zárómérkőzésén a Pécs hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el az Újpest ellen.

Arany Ászok Liga, negyedik forduló:
Pécsi MFC - Újpest FC 1-1 (1-0)
Pécs, 7500 néző
vezette: Megyebíró
Pécsi MFC: Németh G. - Dienes, Szabados (Jokisic, 69.), Bajusz, Kulcsár - Berdó (Sipos, 56.), Pest K., Pavicevic, Márton, Mihalecz - Horváth Gy. (Horváth S., 66.).
Újpest FC: Vlaszák - Szélesi, Urbán, Tamási (Nagy G., 46.), Juhár - Simek, Erős (Szanyó, 46.), Farkas, Rósa (Tokody, 52.) - Kovács Z., Bükszegi.
gól: Horváth Gy. (30.), illetve Szanyó (62.)
sárga lap: Pavicevic (41.), illetve Juhár (23.), Simek (78.)

4. perc: Simek jobb oldali szabadrúgása után Szélesi 4 méterről fölé perdítette a labdát.

19. perc: Simek ezúttal 25 méterről végzett el szabadrúgást, a labda elsuhant a jobb kapufa mellett.

28. perc: Bükszegi Farkas elé továbbított, aki 18 méterről a keresztlécet találta el.

30. perc: Berdó 25 méteres lövését Vlaszák éppen Horváth Gyula elé ütötte, a pécsi csatár 3 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (1-0).

50. perc: Berdó beadását követően Márton az ötösről óriási helyzetben fölé fejelt.

62. perc: Kovács Zoltán bal oldali középre lövése után Szanyó 8 méterről talált a kapuba (1-1).

Lelkes közönsége támogatását élvezve kevés helyzetéből egyet kihasznált a meglepően jól játszó Pécs, míg az Újpest csak erőtlen akciókig és egy kapufáig jutott az első félidőben. A szünet után hét percen belül három új futballista lépett pályára a vendégcsapatban, amely feljavult és átvette a játék irányítását. Márton 1-0-nál nagy helyzetet hagyott ki, majd nem sokkal később kiegyenlített az Újpest. A végére beszorult a Pécs, de tartani tudta a döntetlent.

Nagy Tamás (Sopron): "Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben azt játszottuk, amit tudunk. Sajnos a szünet után az Újpest ránk erőltette akaratát."

Mezey György (Újpest): "Élvezetes meccs volt, amelyen két pontot veszítettünk, mert jóformán csak egy lövés ment a kapunkra."