A Milan magabiztosan, 3-1-re győzött a Juventus otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság vasárnap esti rangadóján: az Ancelotti-csapatnak már hét pont az előnye a Reggina otthonában ikszelő Roma előtt a tabellán. Az Internazionale, a Lazio és a Parma hazai pályán ért el mindössze döntetlent.

A Juve-Milan rangadó elején nehéz helyzetbe kerültek a vendégek, miután Alessandro Nesta sérülése kiújult, s kénytelen volt elhagyni a játékteret: a klasszis védő helyére Alessandro Costacurta állt be. A 21. percben Pavel Nedved 25 méterről leadott lövése alig kerülte el a kapufát, majd néggyel később vezetéshez jutott a milánói gárda: Seedorf beadását Andrij Sevcsenko fejelte 8 m-ről a hálóba (0-1).

Az 54. percben a nemrég sérüléséből visszatért Filippo Inzaghi Gianluigi Buffont is kicselezte, ám az üres kapu mellé bombázta a labdát. A 63. percben tovább növelte előnyét a vendég együttes: Seedorf távoli lövése megpattant az egyik védőn, és Buffon már nem tudott védeni (0-2). A holland sztár a 75. percben egy szellemes akció után tovább növelte a milánóiak előnyét (0-3). A 81. percben Ferrara szépített (1-3).

Az Internazionale mindössze gól nélküli döntetlenre volt képes Milánóban a Chievo ellen, míg a Parma lőtt két gólt, de ez is kevés volt a győzelemhez, hiszen a Brescia két egykori válogatottja, Di Biagio és Roberto Baggio kétszer is egalizált. Copfocskának ez volt a 200. Serie A-gólja.

A Lazio a hatodik percben már 2-0-ra vezetett az Udinese ellen, ám a vendégcsapat előbb hat percre rá szépített, majd a rendes játékidő lejárta után, már a 93. minutumban a pontot érő találatot is megszerezte.

A Roma a kiesés ellen küzdő Reggina vendégeként lépett pályára, a Farkasok azonban nem tudták bevenni a hazai kaput, így a Milan már hét ponttal vezeti a tabellát.

Serie A, 25. forduló:
Internazionale - Chievo 0-0

Lazio - Udinese 2-2 (2-1)
Muzzi (5.), S. Inzaghi (6.), illetve Castroman (12.), Iaquinta (93.)

Parma - Brescia 2-2 (1-1)
gól: Carbone (3.), Marchionni (55.), illetve di Biagio (30.), Baggio (69.)

Perugia - Modena 1-1 (0-1)
gól: Zé Maria (72., 11-esből), illetve Vignaroli (15.)
piros lap: Ravanelli (90.), illetve Mayer (90.)

Reggina - Roma 0-0

Siena - Ancona 3-2 (3-1)
gól: Chiesa (20.), Vergassola (42.), Taddei (44.), illetve Bucchi (28.), Rapaic (58.)

Juventus - Milan 1-3 (0-1)
gól: Ferrara (81.), illetve Sevcsenko (25.), Seedorf (63., 75.)