A labdarúgó Arany Ászok Liga harmadik fordulójának zárómérkőzésén a Debrecen kétgólos győzelmet aratott Diósgyőrben.

Arany Ászok Liga, 3. forduló:
Diósgyőri BFC - Debreceni VSC MegaForce 0-2 (0-2)
Diósgyőr, 3500 néző, v: Megyebíró
Diósgyőr: Kövesfalvi - Horváth T., Hornyák, Máté, Virágh - Belényesi (Polyák, a szünetben), Müller (Papp, 61.), Vitelki, Mogyoródi (Krajncz, 74.) - Tisza, Sipeki
Debrecen: Csernyánszki - Bernáth, Éger, Komlósi, Szatmári - Dombi, Kiss Z., Nikolov, Halmosi (Kerekes, 55.) - Bogdanovic, Sitku
gól: Vitelki (14., öngól), Kiss Z. (44.)
sárga lap: Müller (14.), illetve Szatmári (62.)

14. perc: Müller a 16-os vonalánál lerántotta Nikolovot, a szabadrúgás után Bogdanovic jobbról visszafejelte a labdát, amely a kapu torkában álló Vitelkiről saját hálójába perdült. Öngól. (0-1).

44. perc: Halmosi indította a balösszekötő helyén Kiss Zoltánt, aki 14 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a felső lécről vágódott a bal sarokba (0-2).

47. perc: Sipeki szépíthetett volna, de 8 méterről a kapu fölé durrantott.

A csúszós talajon a debreceniek akarata érvényesült, és helyzeteik alapján az első félidőben akár nagyobb különbségű vezetésre is szert tehettek volna. Szünet után a vendégek láthatóan megelégedtek a biztos vezetéssel, így szóhoz jutott a hazai együttes is, amely azonban a kapu előtt teljesen tehetetlennek bizonyult.