Egy vitatható tizenegyesnek köszönhetően a Southampton labdarúgócsapata jutott az FA-kupa legjobb 16 csapata közé, miután 2-1-re legyőzte hazai pályán a Portsmouth együttesét. A Manchester United simán verte a Middlesbrough együttesét, míg Gera Zoltán kenyéradója, a West Bromwich Albion 1-1-et játszott a Tottenhammel.

A 4. forduló szombati találkozói közül elsőként a Southampton-Portsmouth összecsapást bonyolították le. A hazaiaknál Jamie Redknapp térdsérülése miatt nem léphetett pályára, őt Matt Oakley próbálta helyettesíteni. A vendégeknél meglepetésre mindkét friss szerzeményre számított a szakvezetés: a Panathinaikosztól érkező kapus, Kosztasz Halkiasz a kezdőcsapatban, az Egaleo középpályása, Ioannisz Szkopelitisz a kispadon kapott helyet

Az első játékrészt könnyedén el lehet intézni, ugyanis könnyen feledhető 45 percet produkáltak a csapatok. A második félidő annál izgalmasabban kezdődött, az 54. percben egy nagy kapu előtti kavarodás végén Anders Svensson visszagurítását Oakley jobbal a bal felső sarokba zúdította - 1-0 a Southamptonnak.

Fél perc sem telt el, máris jött az egyenlítés: a középkezdés után Diomansy Kamara lépett ki a védők közül, Lundekvam azonban a büntetőterületen belül szabálytalankodott vele szemben. A 11-est Yakubu Aiyegbeni magabiztosan értékesítette (1-1).

A 60. percben ismét rezdült a Portsmouth hálója, ám Higginbotham hiába lőtt pazar akrobatikus mozdulattal gólt, a játékvezető - teljes joggal - les miatt nem adta meg. A 69. percben Aiyegbeni lövését Niemi védte bravúrral.

A 72. percben megfogyatkozott a vendégcsapat, Kamara második sárga lapja után villant a piros. A hajrát nem bírta ki a Portsmouth (noha két ordító helyzetet emberhátrányban is kihagyott), az utolsó percben Taylor vállát kéznek látta az asszisztens, Bennett játékvezető pedig befújta a tizenegyest a Szenteknek. Crouch nem idegeskedte el a lövést, továbbjuttatva ezzel csapatát a legjobb 16 közé.

FA-kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
A csatár Gera Zoltán végig a pályán volt, a kapus Fülöp Márton azonban ezúttal sem jutott szóhoz, így elmaradt kettejük párharca a West Bromwich Albion-Tottenham Hotspur találkozón. A mérkőzés 1-1-es eredménnyel zárult, így a londoni "újrajátszás" során még megvalósulhat a randevú.

Southampton - Portsmouth 2-1 (0-0)
Oakley (54.), Crouch (93., büntetőből) illetve Aiyegbeni (55., büntetőből)
piros lap: Kamara (72., Portsmouth)

West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1-1 (1-1)
Earnshaw (17.), illetve Defoe (31., büntetőből)

Manchester United - Middlesbrough 3-0 (1-0)
O'Shea (10.), Rooney (67., 82.)

Arsenal - Wolverhampton Wanderers (II.) 2-0 (0-0)
Vieira (53., büntetőből), Ljungberg (82.)

Brentford (III.) - Hartlepool United (III.) 0-0

Burnley (II.) - AFC Bournemouth (III.) 2-0
Moore (17., 90.)

Blackburn Rovers - Colchester United (III.) 3-0 (2-0)
Watson (21., öngól), Johnson (27.), Matteo (51.)

Charlton Athletic - Yeovil Town (IV.) 3-2 (1-1)
Hughes (37.), Jeffers (51.), Bartlett (57.), illetve Terry (44.), Davies (66.)

Derby County (II.) - Fulham 1-1 (0-0)
Tudgay (56.), illetve John (71.)

Everton - Sunderland (II.) 3-0 (2-0)
McFadden (9.), Beattie (27.), Cahill (80.)

Newcastle United - Coventry City (II.) 3-1 (2-1)
Shearer (37.), Ameobi (42.), Babayaro (52.), illetve Adebola (45.)

Nottingham Forest (II.) - Peterborough (III.) 1-0 (1-0)
King (10.)

Reading (II.) - Leicester City (II.) 1-2
Forster (10.), illetve Williams (32.), Scowcroft (90.)

West Ham United (II.) - Sheffield United (II.) 1-1 (1-0)
Harewood (39.), illetve Jagielka (57.)

Az Oldham Athletic (III.) - Bolton Wanderers és a Chelsea - Birmingham City mérkőzést vasárnap játsszák.

FA-kupa: Manchesterbe látogat a Boro/sport/focivilag/20050128berlinbe.html?pIdx=2