Az eddig meglepően jól szereplő Espanyol Málagán, míg a korábbi években az európai élmezőnyhöz tartozó Deportivo La Coruna Sevillában a Real Betistől kapott ki a spanyol labdarúgó-bajnokságban. Az egykor az AS Romától érkezett Assuncao duplájával diadalmaskodó sevillai egyesület sikerével feljött a harmadik helyre a tabellán.

Folytatódott a hetek óta szenvedő címvédő, vagyis a Valencia mélyrepülése, ugyanis Claudio Ranieri csapata ezúttal a Racing Santander vendégeként szenvedett 1-0-s vereséget. A nap legérdekesebb találkozóját a Villarreal és az Atlético vívta: a vendégek Torres duplájával már 2-0-ra vezetettek, ám - a sikerükkel immáron ötödik helyezett - hazaiak az utolsó félórában fordítani tudtak. A győztes gólt az argentin Sorín szerezte a 90. percben. A Numancia négyre növelte idei győzelmei számát, a sereghajtó gárda a szintén a kiesés ellen küzdő Albacete otthonában nyert 2-1-re.

Nihat Kahveci térdszalagszakadást szenvedett a Real Sociedad-Sevilla (1-0) szombati bajnokin, így ebben az idényben már biztosan nem léphet pályára. A hazaiak török csatárát a szünet előtt kellett lecserélni. Hamarosan meg is műtik a futballistát. "Természetesen nagyon csalódott vagyok. De már semmit sem tehetek, csak azt, hogy a jövőbe tekintek. Remélem, hogy a csapat jól szerepel majd a szezon hátralévő részében. Én minden erőmmel szurkolok majd társaimnak" - mondta Nihat.

A vb-bronzérmes csatár 2002 januárjában a Besiktasból igazolt a baszk csapathoz, s gyorsan kulcsemberré vált. A 2002-2003-as idényben 23 találatot szerzett az ezüstérmes gárda tagjaként, míg a következő szezonban 14-szer volt eredményes. A mostani pontvadászatban 24 forduló alatt 13-szor ünnepelhetett gólt.

Primera División, 24. forduló:
Albacete - Numancia 1-2 (1-0)
gól: Gonzalez (38.), illetve Merino (49., 11-esből), Miguel (85.)
piros lap: Jaime (65., Albacete)

Getafe - Osasuna 0-0
piros lap: Garcia (57., Osasuna)

Levante - Real Zaragoza 0-0

Málaga - Espanyol 3-2 (2-0)
gól: Rodriguez (4.), Angel (16.), Juanito (53.), illetve Dani (71.), Sanz (84., öngól)
piros lap: Fernandez (34., Espanyol)

Real Betis - Deportivo La Coruna 2-0 (1-0)
gól: Assuncao (38., 57.)

Racing Santander - Valencia 1-0 (0-0)
gól: Regueiro (51.)

Villarreal - Atlético Madrid 3-2 (0-2)
gól: Forlán (63.), Perea (82., öngól), Sorín (90.), illetve Torres (27., 40.)