Brazília tartja a lépést a nagy rivális Argentínával a 2006-os labdarúgó világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában, és azok után, hogy a gauchók 2-1-re nyertek Bolívia ellen, az ötszörös világbajnok 1-0-ra legyőzte Perut. A CONCACAF-zóna rangadóján Mexikó otthon diadalmaskodott 2-1-re az amerikaiak ellen.

A selecao hamar döntésre akarta vinni a dolgot Peru ellen, Kaká a negyedik percben gyanús körülmények között került földre a tizenhatoson belül, de a paraguayi bíró nem sípolt.

Aztán két perccel később Zé Roberto tekert centikkel a jobb kapufa mellé, majd Ronaldo tett olyat, amit ritkán szokott, ziccerben ugyanis a labda helyett a földbe rúgott.

A peruiak a 72. percig állták a sarat, akkor Ronaldo Kakához játszott, aki tíz méterről a rövid sarokba bombázott, és ezzel behúzták a kötelezőt szambaország legjobbjai.

A harmadik Ecuador és a negyedik Paraguay csatája pazar meccset hozott, mivel előbbi hazai pályán 0-2-ről nem egyszerűen fordított, hanem háromgólos vereséget mért riválisára, s ezzel nagy lépést tett Németország felé.

A CONCACAF-zóna rangadóján Mexikó azzal a tudattal fogadta az Egyesült Államokat, hogy az amerikaiak még sosem nyertek, ha a szomszédnál vendégeskedtek.

Borghetti tett arról, hogy ez a sorozat ne most szakadjon meg, és Lozano visszafejelt labdája után közelről stukkolt Keller kapujába. Három perccel később ismét jól használta a fejét Borghetti, ezúttal azonban nem a kaput vette célba, hanem helyzetbe hozta Naelsont, aki a bal felsőbe helyezett.

A második gól után visszavettek a hazaiak, és Lewis bal sarokban landoló löketével szépített Bruce Arena gárdája, ám a újabb gólt nem szereztek az amerikaiak, így továbbra sem terem számukra babér Mexikóban.

világbajnoki selejtező, dél-amerikai zóna, 12. forduló:
Brazília - Peru 1-0 (0-0)
Kaká (72.)

Ecuador - Paraguay 5-2 (2-2)
Valencia (32., 50.), Mendez (45., 48.), Ayovi (76., 11-esből), illetve Cardozo (10., 11-esből), Cabanas (15.)

az állás 12 forduló után: 1. Argentína 25 pont, 2. Brazília 23, 3. Ecuador 19, 4. Paraguay 16, 5. Uruguay 15, 6. Kolumbia 14 (12-11), 7. Chile 14 (11-12), 8. Venezuela 14 (13-17), 9. Peru 13, 10. Bolívia 10

Az első négy csapat automatikusan résztvevője lesz a világbajnokságnak, míg az ötödik az Óceániai zóna győztesével küzd majd meg a vb-szereplés lehetőségéért.