Volt meglepetés bőven a Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójának visszavágóin, a luxemburgi Dudelange például a bosnyák bajnok otthonában gurított egy négyest, de legalább ugyanekkora bravúr a Tirana továbbjutása a szlovén Gorica ellen, vagy a kazah Almati helytállása, amely egy percre volt a második körtől a szlovák Artmedia Petrzalka ellen.

A Dudelange egészen hihetetlen módon jutott tovább, a lengyel légiós Gruszczynski ugyanis a 92. percben szerezte azt a gólt, amivel csapata kiharcolta a hosszabbítást a bosnyák Zrinjski otthonában, hogy aztán az extra játékidőben újabb három gólt lőve a luxemburgi gárda eldöntse a mérkőzést.

1963 óta először fordult elő, hogy luxemburgi csapat sikerrel vett egy akadályt a legrangosabb európai kupasorozatban, akkor a Jeunesse Esch nevéhez fűződött ez a hőstett, így a Bajnokok Ligája bevezetése óta a Dudelange az egyetlen, amely megérte a második fordulót, ahol a Rapid vár rá.

Az albán Tirana tavaly a Ferencvárost is nagyon megszorongatta, idén pedig a szlovén bajnok trófeáját máris az övére tűzheti, ugyanis az idegenbeli 0-2 után hazai pályán már az első félidőben megszerezte a továbbjutáshoz szükséges három gólt.

A Kairat Almati csapatáról valószínűleg a legelvetemültebb futballrajongók sem tudnak annál többet, hogy kazah klubról van szó, ehhez képest az első meccsen 2-0-val küldték haza a szlovák bajnokot, majd a visszavágón is vitézkedtek egy sort.

Igaz, hogy a Petrzalka ledolgozta a hátrányát a 90 perc alatt (a második gólt az a Daniel Tchur szerezte, aki anno Újpesten is megfordult), de a hosszabbításban a kazahok Bogomolov révén egyből beköszöntek, és bár Kozak tizenegyese hamar jött válaszként, még mindig a vendégeknek állt a meccs.

Egészen a 120. percig, amikor jött Stano, és fejesével a következő körbe juttatta csapatát. A Neftcsi Baki is megérdemel egy mondatot, az azeriek kettős verést mértek az izlandi Hafnarfjördurra, jutalmul a második fordulóban a belga Anderlecht ellen is megpróbálkozhatnak hasonlóval.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók:
Pjunik Jereván (örmény) - Haka Valkeakoski (finn) 2-2 (2-1)
Pachajan (3.), Diawara (38.), illetve Mattila (38.), Fowler (63.)
továbbjutott: a Haka Valkeakoski 3-2-es összesítéssel

HSK Zrinjski (boszniai-hercegovinai) - F91 Dudelange (luxemburgi) 0-4 (0-0, 0-1, 0-3) - hosszabbítás után
Gruszczynski (90+2., 105.), Di Gregorio (96.), Hug (115.)
tj.: a F91 Dudelange 4-1-es összesítéssel

Skonto Riga (lett) - Rabotnicki Skopje (macedón) 1-0 (0-0)
gól: Pereplotkins (90.)
tj.: a Rabotnicki Skopje 6-1-es összesítéssel

Anortoszisz Famaguszta (ciprusi) - Dinamo Minszk (fehérorosz) 1-0 (0-0)
gól: Szamarasz (70.)
tj.: az Anortoszisz Famaguszta 2-1-es összesítéssel

Sherif Tiraspol (moldovai) - Sliema Wanderers (máltai) 2-0 (0-0)
gól: Cocis (78.), Derme (83.)
tj.: a Sherif Tiraspol kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel

SK Tirana (albán) - HIT Gorica (szlovén) 3-0 (3-0)
Rraklli (37.), Mukaj (40.), Salihi (44.)
tj: az SK Tirana, 3-2-es összesítéssel

Artmedia Petrzalka (szlovák) - Kairat Almati (kazah) 4-1 (1-0, 2-0, 3-1)
gól: Borbély (21.), Tchur (52.), Kozak (94., 11-esből), Stano (120.), illetve Bogomolov (91.)
tj: az Artmedia Petrzalka, 4-3-as összesítéssel

FH Hafnarfjördur (izlandi) - Neftcsi Baki (azeri) 1-2 (0-0)
gól: Borgvardt (60.), illetve Mammadov (51.), Nabijev (80.)
kiállítva: Sertoganov (41., Neftcsi Baki)
tj: a Neftcsi Baki kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel

Shelbourne (ír) - Glentoran (észak-ír) 4-1 (2-1)
O'Heary (13.), Bryne (32., 71., az elsőt 11-esből), Crowe (58.), illetve McCann (20.)
kiállítva: Leeman (30., Glentoran)
tj: a Shelbourne kettős győzemmel, 6-2-es összesítéssel