Bár a Vasas hazai pályán 1-0-ra kikapott a Budapest Honvédtól a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján, mivel azonban az első felvonást két góllal megnyerte, veresége ellenére bejutott a fináléba.

Eredmény, Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:
Vasas - Budapest Honvéd 0-1 (0-0)
Illovszky Stadion, 1000 néző
v: Gergely
Vasas: Németh - Balog, Fehér, Tóth A., Molnár - Bárányos, Kapic (Zováth, 40.), Pintér (Janjic, 64.), Rósa - Csordás (Majoros, 78.), Waltner
Budapest Honvéd: Ráthy - Kovács (Borgulya, 77.), Udvari, Benjamin, Takács - Dancs (Baranyai, 58.), Pomper, Schrancz, Miro - Genito, Lantos (Dobos, a szünetben)
gól: Dobos (74.)
piros lap: Rósa (45+3.), illetve Pomper (45+3.)
sárga lap: Tóth (12.), Waltner (84.), illetve Udvari (18.), Takács (33.), Schranz (91.)
továbbjutott: a Vasas 3-2-es összesítéssel

8. perc: Schrancz szögletét Miro fejelte kevéssel a kapu mellé.

17. perc: Takács távoli szabadrúgását bravúros védéssel szedte ki a felső sarokból Németh.

20. perc: Bárányos jobb oldali beívelését Ráthy Csordás elé öklözte, de az angyalföldi játékos a felső lécre fejelte a labdát.

24. perc: Schrancz ívelte be a labdát két szép csel után, de Dancs nagy helyzetben mellé lőtt.

35. perc: Takács jó lövését védte szépen Németh.

45+3. perc: Rósa Henrik akaszkodott össze Pomperrel, amiért Gergely játékvezető mindkét játékost kiállította.

53. perc: Bárányos ugratta ki zseniális labdával Pintért, a Vasas játékosa egyedül mehetett volna kapura, de hosszan vette át a labdát, így oda lett nagy helyzet.

60. perc: Bárányos beadását Csordás fejelte középre Waltnerhez, de az angyalföldi csatár fejesét Ráthy védte, másodszorra pedig már nem találta el a labdát a támadó.

62. perc: Csordás lépett ki a kispesti védők közül, majd közelről Ráthyba lőtte a labdát.

74. perc: a Honvéd részére megítélt szabadrúgást, Dobos szenzációsan tekerte a felső sarokba (0-1).

86. perc: Schrancz távoli lövése a keresztlécen csattant.

88. perc: egy baloldali szabadrúgást fejelt kapura Udvari, Németh azonban bravúrral hárított.

A kispestiek nagy lendülettel kezdtek és az első félidőben mezőnyfölényt harcoltak ki. A játékrész utolsó percében az egymással "összeugró" Rósa Henrik és Pomper Tibor egyaránt piros lapot kapott.

A folytatásban mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, a hazaiak pedig veszélyes kontrákat vezettek, de még 3 méterről is képtelenek voltak a kapuba találni. A kispestiek 16 perccel a vége előtt Dobos szabadrúgásgóljával megszerezték a vezetést, a hajrára teljesen beszorították vendéglátóikat, de újabb gólt már nem tudtak szerezni.

A másik ágon, szerdán az FC Fehérvár a DVSC-AVE Ásványvíz csapatát fogadja 18 órai kezdettel. Az első összecsapást a székesfehérvári együttes idegenben nyerte meg 1-0-ra.