A Sevilla hazai pályán a városi rangadón legyőzte a Real Betis együttesét, ezzel továbbra is százszázalékos. A címvédő Barcelona is könnyedén nyert a Santanderben. A Real Madrid a Sociedad ellen elért sikerrel javított a szerdai BL-kudarc után.

Nagy csatában őrizte meg hibátlan mérlegét a Sevilla, a spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a hazai együttes úgy nyert 3-2-re a Betis ellen, hogy a városi rivális 2-1-re is vezetett. A győztes gólt Renato a 85. percben gyötörte be Doblas hálójába.

A Barcelona elképesztő fölényben futballozott végig a Santander otthonában (csak az első játékrészben 77 százaléknyit birtokolták a labdát a katalánok). A 18. percben Deco passzát követően Eto'o 28 méterről lövésre szánta el magát, a labda pedig Tono keze és lába mellett csorgott a hálóba. Hatalmas potyagól (0-1).

Giuly a 84. percben növelte kettőre az előnyt (0-2). Az utolsó percben a csereként pályára lépő Gudjohnssen lépett ki egyedül, Tono elhúzta a lábát. A játékvezető büntetőt ítélt, s kiállította a kapust. Mivel nem volt már cserelehetősége a hazai együttesnek, a háló elé így Melo állt, ám nem tudta hárítani Ronaldinho lövését (0-3).