Az NB II. 9. fordulójában a Ferencváros 2-0-ra győzött az Üllői úton a Karcag ellen. A zöld-fehérek nyomasztó mezőnyfölényük és számtalan kihagyott helyzetük mellett Lipcsei és Tímár góljával fektették két vállra a görcsösen védekező vendégeket.

NB II., Keleti csoport, 9. forduló:
Ferencvárosi TC - Karcag 2-0 (1-0)
Üllői út, 9000 néző
vezette: Pánczél (Kispál, Ring)
FTC: Kemenes - Bognár, Tímár, Dragóner, Balog Z. (Fitos, 82.) - Deme, Lazic, Lipcsei, Laczkó - Bartha (Szalai, 72.), Tököli
Karcag: Banó - Mitasz, Orosz, Kocsis, Kádár G. - Lajkovics, Kádár Zs., Zachar (Szőke, 77.), Domokos I. (Papp E., 55.) - Ramos, Bogdány (Gasparik, 67.)
gól: Lipcsei (24.), Tímár (50.),
sárga lap: Kocsis (23.), Kádár Zs. (45.)

9. perc: Balog Zoltán cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd az oldalhálót találta el.

24. perc: Tököli tört be a büntetőterületre, Kocsis pedig lerántotta a ferencvárosi támadót, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labdát Lipcsei vágta a jobb felső sarokba (1-0).

33. perc: Tököli távoli lövését ütötte szögletre a vendégek kapusa.

41. perc: karcagi szöglet után Lajkovics tekert 13 méterről a kapu fölé.

50. perc: Lipcsei ívelhetett a jobb oldalról középre egy szabadrúgást, a labda Tímár elé került, aki közelről a bal felsőbe lőtt (2-0).

56. perc: Lipcsei ívelhetett újra be egy szabadrúgást, de Tímár ezúttal a kapu fölé tüzelt.

72. perc: Bognár lövése szállt a bal sarok mellé.

79. perc: Tököli kapott egy jó indítást, éles szögből leadott lövését Banó lábbal védte.

83. perc: Papp indította saját magát, majd nagy helyzetben Kemenesbe lőtte a labdát 13 méterről.

Már az első percekben egyhangú fölényt harcolt ki a Ferencváros, a vendégek szinte ki sem tudtak jönni saját térfelükről. A hazaiak az első félidőben csak büntetőből tudtak betalálni a szívósan védekező Karcag kapujába, hiába dolgoztak ki számtalan lehetőséget.

A szünet után gyors góllal növelte előnyét Gellei Imre együttese, és a folytatásban sem álltak le Lipcseiék, újabb találatot már nem tudtak szerezni.