A címvédő FC Sevilla a Tottenham Hotspur csapatát búcsúztatta a labdarúgó UEFA-kupa negyeddöntőjének leginkább várt visszavágóján. A sevillaiak a 8. percben már két góllal vezettek az angol együttes otthonában, a londoniaknak négy gólt kellett volna szerezniük a továbbjutáshoz - kettőt sikerült is lőniük, de ez kevésnek bizonyult.

Az Osasuna kettős győzelemmel került be a legjobb négy közé, hiszen a leverkuseni 3-0 után Pamplonában is diadalmaskodott egy góllal.

A Werder Bremen szintén magabiztosan búcsúztatta az AZ Alkmaart, a német gárda a hollandiai 0-0 után hazai pályán - Miroslav Klose duplájának is köszönhetően - 4-1-re kiütötte riválisát.

A Benfica ugyan biztató vereséget szenvedett Barcelonában az Espanyol elleni odavágón, ám a 3-2-es spanyol siker végül továbbjutást ért, a portugálok ugyanis képtelenek voltak egyetlen gólt is bepréselni a hálóba a második találkozón - azaz felesleges volt a két idegenben szerzett találat.

Mindez azt jelenti, hogy három spanyol és egy német csapat jutott be az elődöntőbe. Érdekesség, hogy a Bajnokok Ligájában az angolok vannak fölényben, az elődöntőben a szigetországi Chelsea, Manchester United, Liverpool trió háziversenyét az olasz AC Milan próbálja kakukktojásként elrontani.