Álomgól szögletből és bokáig érő vízben

Az elmúlt hét legszebb góljait ezúttal - szerintünk - a spanyol és az olasz bajnokságban, valamint a német kupa döntőjében szerezték. Ön szerint melyik volt a leglátványosabb? Nézze meg a találatokat, majd szavazzon!

A Zaragoza szupertechnikás argentin középpályása, Andrés D'Alessandro igencsak megtréfálta Andrés Palopot: az UEFA-kupa-győztes együttes kapuját szögletből vette be. A meccset végül a vendéglátók nyerték 3-1-re.

151901outform.html400350

A hatodik helyen végzett Palermo játékosát, Andrea Caracciolót nem zavarta a bokáig érő víz, az Udinese-hálóőr rossz kirúgása után 16-ról szemtelen mozdulattal tekert a kapuba. A szicíliaiak 2-1-re nyerték a Serie A-találkozót.

151902outform.html400350

A német kupa döntőjében, 2-2-es állásnál - a hosszabbításban - Jan Kristiansen 20 méterről nemcsak hatalmas, de ráadásul trófeát érő gólt szerzett a Nürnberg számára, a Bundesliga-aranyérmes Stuttgart ellenében.

151903outform.html400350

A Roma-Messina meccsen potyogtak a gólok, a fővárosi Farkasok végül 4-3-ra nyertek. A hazaiak második találatát a brazil Mancini szerezte: a 19. percben két remek csel után látványosan ívelt a kapuba.

151904outform.html400350

A tökutolsó messinaiak a hajrában a 20 éves chilei tehetség Nicolas Andres Cordova 30 méteres bombájával egyenlítettek (3-3), végül mégis kikaptak.