A Bajnokok Ligája első fordulójának keddi játéknapján két párosításban is két korábbi győztes csapott össze: a Porto a Liverpoollal ikszelt, míg a címvédő Milan 2-1-re verte a Benficát. A spanyol-német párviadal ibériai sikert hozott, mert a Real Madrid nagy csatában győzött 2-1-re a Werder Bremen ellen, míg a Valencia a Schalke otthonában diadalmaskodott 1-0-ra. Meglepetésre a Chelsea nem bírt a Rosenborggal, a londoni 1-1-nek a norvégok örülhettek jobban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
FC Porto (portugál) - FC Liverpool (angol) 1-1 (1-1)
Porto
v.: Lubos Michel (szlovák)
Porto: Hélton - Bosingwa, Joao Paulo, Bruno Alves, Fucile - Paulo Assuncao, "Lucho" González, Raúl Meireles (Mariano González, 64.) - Sektioui (Farías, 64.), Quaresma, Lisandro
Liverpool: Reina - Arbeloa, Hyyppiä, Carragher, Finnan - Babel (Fábio Aurélio, 85.), Mascherano, Gerrard, Pennant - Fernando Torres (Voronyin, 76.), Kuyt
gól: Lucho González (8., büntetőből), illetve Kuyt (17.)
piros lap: Pennant (58.)

Angol klub ellen még sohasem veszített pontot hazai pályán a Porto csapata, amely a statisztika miatt (is) örömmel fogadta a Liverpool együttesét. A hazai drukkerek már a 8. percben örülhettek: Pepe Reina elütötte Tarik Sektiouit, a büntetőt Lucho González értékesítette (1-0).

A nyomasztó Porto-fölény ellenére (a félidőbe 9:2 volt a lövések aránya) a Liverpool tudott egyenlíteni, a 17. percben Finnan beadását Kuyt fejelte a kapuba, megszerezve ezzel első BL-találatát az angol csapat színeiben (1-1).

Forrás: EPA

A másik játékrész elején Pennant megkapta második sárga lapját, megfogyatkozott a Liverpool, de végül kibírta a nyomást, s egy ponttal távozhatott Portóból.

Olympique Marseille (francia) - Besiktas (török) 2-0 (0-0)