A másfél hónapos kihagyás után visszatért Zlatan Ibrahimovic két góljával győzött Parmában az Inter, így megvédte bajnoki címét a Serie A-ban. A milánóiak sorozatban harmadszor lettek aranyérmesek. A BL-selejtezőt érő nagyedik helyet a Fiorentina kaparintotta meg az AC Milan elől, amely így csak az UEFA-kupában indulhat.

Szemben a tavalyi év meglehetősen érdektelen bajnoki hajrájával, idén ha akarták se tudták volna ennél tovább fokozni az izgalmakat a csapatok a Serie A végjátékában. Az utolsó forduló előtt ugyanis a jelentős előnyt elszórakozó Inter csupán egy ponttal előzte meg az AS Romát, ráadásul mindketten egy-egy kiesés elleni végső harcra készülő együttes otthonában küzdöttek az aranyért.

S ha a scudetto, illetve az élvonalbeli tagság még nem ruházta volna fel elég nagy téttel a zárófordulót, ebben dőlt el az is, hogy ott lesz-e az AC Milan a következő Bajnokok Ligája-sorozatban, avagy a pontelőnyben lévő Fiorentina csípi meg a selejtezőt érő negyedik helyet, s a hétszeres BL-győztesnek marad az UEFA-kupa.

Ibrahimovic beállt és eldöntötte

Szemmel láthatóan ideges Inter futott ki az Ennio Tardini felázott gyepére, miért is ne le volna az, amikor 11 pontos előnyt szórakozott el - pontosabban zsugorított le 10-re - február óta, így ezt a bajnokságot már csak elveszíteni tudta a címvédő.

A 13. percben Maxwell csúnyán alászaladt egy hazai szögletnek, így Morrone az ötösön még le is vehette a labdát, de Julio César kispárgázta a lövést. A továbbiakban is inkább a milánói kapu forgott veszélyben, a nerazzurik nem találták a ritmust, idegességükben néha olyan pontatlanul passzoltak, hogy az a Soproni Ligában sem keltett volna feltűnést.

Az első Inter-lövésre a 30. percig kellett várni, ekkor César szorongatott helyzetből fölépuffantotta a Couto fejéről elé került labdát. Két perc múlva az első szép támadást is bemutatta a vendégcsapat: Vieria belöbbölt labdáját Maicon belsőzte egyből a léc fölé.

A félidő második felére valamelyest összekapta magát az Inter, de nem tudott komoly nyomást gyakorolni ellenfelére. Ebben többek között az is hátráltatta, hogy rengeteg szabálytalanság miatt ritkán alakult ki folyamatos játék az első játékrészben.

A szünet után egyből egy Inter-lehetőség: Balotelli gyötörte be középre a labdát, Vieira azonban közelről olyan gyatrán találta el, hogy az éppen csak elvánszorgott a kapus kezéig.

Mancini szorult helyzetében bedobta a másfél hónapos sérülés visszatérő Ibrahimovicot, aki azonnal a kapu felé lódult, ám első lövése még kívülről kerülte el a jobb alsó sarkot. A 62. percben ugyanoda célzott, és ekkor már pontos volt a svéd, 17 méterről megszerzve az Internek a vezető találatot.

Nem sokkal később Balotelli kis híján elhelyezett még egy gólt ugyanott, Pavarini azonban kipaskolta a labdát. Ezt követően mindent egy lapra feltéve kitámadott a Parma, minek következtében kontrázhatott az Inter: Maicon iramodott meg a jobb oldalon, átívelt másik oldalra, ahol az érkező Ibrahimovic egyből a hálóba terelte a labdát, és ezzel ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést, illetve a bajnoki cím sorsát.

Forrás: MTI

Az Inter-drukkerek a Dóm téren ünnepeltek

Lemaradt a BL-ről a Milan, bentmaradt a Catania

Pedig a bajnokság utolsó 45 perce előtt még a Romának állt a zászló. A cataniai találkozó elején úgy tűnt, a nagy tét a fővárosiakat nyomja kevésbé, amiben nem is volt semmi meglepő, elvégre pár fordulóval ezelőtt - felidézve az akkori nyilatkozatokat - maguk sem hittek benne, hogy az utolsó fordulóban még harcban lesznek a bajnoki aranyért. Vucinic mindenesetre a 9. percben azt mutatta be, hogyan tör kapura egy felszabadult csatár, óriási szólót vágott le a jobb oldalon, majd a kapufa segítségével a hosszú sarokba gurított.

Ezt követően azonban a Catania óriási energiákat mozgósított az egyenlítés érdekében, hol egy-egy Doni-bravúr, hol a kapufa mentette meg a Farkasokat. A 85. percben aztán nem volt menekvés, egy Tonetto lábáról lecsorgó labdát Martinez estében továbbított a bal alsó sarokba. Az egy ponttal a Catania bentmaradt az élvonalban, kiesett a Parma és a már korábban búcsúzott Livornót legyőző Empoli.

Ennél azonban jóval nagyobb meglepetés, hogy az AC Milan ősszel csak az UEFA-kupában indulhat, Inzaghiék ugyanis a 0-1-es első félidő után hiába verték végül 4-1-re az Udinesét, mivel a Fiorentina - Osvaldo szenzációs ollózós góljával - is győzött Torinóban, a firenzeiek végeztek a BL-selejtezőre jogosító negyedik helyen.

Serie A, 38. forduló:
Parma - Internazionale 0-2 (0-0)
Ibrahimovic (62., 79.)

Catania - AS Roma 1-1 (0-1)
Martinez (85.), illetve Vucinic (9.)

AC Milan - Udinese 4-1 (0-1)
Pato (48.), Inzaghi (59.), Cafu (79.), Seedorf (88.), illetve Mesto (32.)

Atalanta - Genoa 2-0 (1-0)
Floccari (33.), Marconi (93.)

Cagliari - Reggina 2-2 (1-0)
Larrivey (18.), Bianco (81.), illetve Amoruso (55., 86.)

Empoli - Livorno 2-1 (1-0)
Busce (10.), Saudati (56.), illetve Diamanti (84.)

Lazio - Napoli 2-1 (1-0)
Rocchi (15.), Firmani (71.), illetve Domizzi (83.)

Siena - Palermo 2-2 (1-2)
Maccarone (2., 58.), illetve Jankovic (23.), Miccoli (30.)

Marco Borriello (Genoa) 19
Adrian Mutu (Fiorentina), Antonio Di Natale (Udinese), Zlatan Ibrahimovic (Internazionale) 17-17

2008: Internazionale

A bajnok PSV Eindhoven mellett a Twente indulhat a Bajnokok Ligájában, miután a holland labdarúgó-bajnokság rájátszásában 0-0-s döntetlent ért el az Ajax Amsterdam otthonában, így meg tudta őrizni az első mérkőzésen szerzett egygólos előnyét.

Az Ajax így Babos Gábor és Vadócz Krisztián csapatával, a NEC Nijmegennel, valamint a Heerenveennel egyetemben az UEFA-kupában indulhat.