A Ferencváros a labdarúgó NB II-ben hazai pályán még sohasem nyert a Szolnok ellen, hétfő este azonban kiütéses győzelmet aratott. A Keleti csoport hatodik fordulójának a zárómeccsén a zöld-fehér együttes 8-1-re diadalmaskodott, elsősorban Ferenczi István mesterhármasának, valamint Paul Shaw duplájának köszönhetően.

A kezdőrúgást - a 100%Fradi beszámolója szerint - az olimpiai ezüstérmes birkózó, Fodor Zoltán végezte el.

NB II, Keleti csoport, 6. forduló:
Ferencváros - Szolnok 8-1 (2-1)
Albert Flórián-stadion , 1800 néző
v.: Szilasi (Lémon, Takács)
FTC: Holczer - Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek - Fitos, M. Bamba, Tóth B., Abdi - Ferenczi, Shaw
Szolnok: Kolláth - Urbán-Szabó, Antal, Kerényi, Reinhardt - Mile, Nagy P. - Szalai, Kiss K. (Szabó, 80.), Bozori - Zana.
gól: Tóth B. (24.), Shaw (36., 63.), Ferenczi (57., 70., 72.), Fitos (78.), Abdi (81.), illetve Antal (29.)

24. perc: Tóth Bence 23 méterről lőtt a bal sarokba, Kolláth vetődött, de nem érte el a félmagasan szálló, lefelé hulló labdát (1-0).

29. perc: Antal csavarta el a labdát a sorfal mellett 24 méterről, és a vizes füvön megcsúszó labda védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba (1-1).

36. perc: Tóth remek beadása után az üresen hagyott Shaw csúsztatta át a labdát a kilépő Kolláth felett (2-1).

57. perc: egy felívelt labdára Ferenczi indult el, és a kapust megelőzve csúsztatott a hálóba 10 méterről (3-1).

63. perc: egy kipattanó labdát Moussa tett Shaw elé, aki 10 méterről laposan a sarokba lőtt (4-1).

70. perc: Shaw szépen készített le egy labdát Ferenczinek, aki remekül emelt át a kimozduló Kolláth felett (5-1).

72. perc: Szkukalek harcos volt, labdát szerzett, Ferenczi elé játszott, aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot - mesterhármas (6-1).

78. perc: egy beadás után Kolláth Fitos fejére ütötte a labdát, ahonnan a labda a kapuba került (7-1).

81. perc: Abdi 18 méterről emelt a kinn álló Kolláth felett a hálóba (8-1).

A fővárosiak a második félidőben egyértelműen ellenfelük fölé nőttek, tetszés szerint alakították ki helyzeteiket, és szép találatokkal szórakoztatták szurkolóikat. Diadalával a Ferencváros egy pontra megközelítette az éllovas Bőcsöt.