A Gera Zoltánnal felálló Fulham, valamint Fülöp Márton csapata, a Sunderland is győzött az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. Geráék hazai környezetben rendkívül magabiztos verték a Middlesbrough együttesét, ugyanakkor a magyar válogatott középpályást a 31. percben sérülés miatt le kellett cserélni.

"Felugrottam fejelni, és már az emelkedésnél éreztem, hogy gond van. Aztán amikor leérkeztem, nem is nagyon tudtam futni, szóltam azonnal, hogy hozzanak le" - nyilatkozta Gera a pepsifoci.hu-nak.

"Az öltözőben megnézték a lábamat, de ultrahangos vizsgálat csak hétfőn lesz, addig a megérzéseimre tudok csak támaszkodni. Volt már korábban vádlisérülésem, ráadásul egy elég súlyos, így van viszonyítási alapom, ám szerencsére ez nem tűnik olyan komolynak. Ami bánt, hogy a lehető legrosszabbkor jött, hiszen éppen visszakerültem a kezdőbe, viszont ha már meg kell sérülnöm, inkább ússzam meg ennyivel" - tette hozzá a 29 éves középpályás.

Gera lecserélése után elsőként Bullard talált be 5 méterről (a kapusról kipattanó labdára csapott le), majd a második félidőben Murphy 11-es góljával már 2-0 volt az állás (kezezés miatt rúghattak büntetőt a hazaiak). A végeredményt Demsey állította be: egy balról érkező passz után egyedül nézett farkasszemet a kapussal, és 8 méterről a jobb alsóba gurított.

Fülöpék a Hull City vendégeként 4-1-re diadalmaskodtak, a hazaiaknál Halmosi Péter a 81. percben lépett pályára, a vendégek magyar kapusa végig a pályán volt.

A gólgyártást Malbranque kezdte meg a 10. percben, amikor is 21 méterről nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. Barmby a 19. percben egyenlített, a Fülöp kapuja előtt pókfocit követően 7 méterről gyötörte be a labdát.

Egészen a 78. percig nem változott az eredmény, ám ekkor Richardson ballal távolról rászúrta, az egyik hazai védőn megpattanó labda pedig a Hull kapujában landolt.

Ricketts második sárgáját is begyűjtötte, s az emberelőnyt dupla gólra váltották a vendégek: Kenwyne Jones közeli fejessel növelte az előnyt, az 1-4-et pedig Cissé állította be, miután a büntetőterület közepéről a bal alsóba lőtt. A mezőny legjobbja Steed Malbranque volt, aki gólján kívül két gólpasszt is adott.

Halmosi Péterék edzője, Phil Brown a meccs után úgy nyilatkozott, hogy az idényben nyújtott leggyengébb játékukkal veszítettek, de pánikra semmi ok: "Ha az összes hátralévő meccsünkön döntetlent érnénk el, a bennmaradás akkor is meglenne." A Hull ötmeccses veretlen sorozata szakadt meg szombaton.

A Roy Keane-t ideiglenes váltó edző, Ricky Sbragia irányításával a Sunderland a diadallal el is mozdult a kiesőhelyről. Ki tudja, ha így folytatják a Fekete Macskák, akkor Sbragia talán hosszabb ideig a kispadon maradhat.

A Blackburnnek is jót tett az edzőváltás, a Paul Ince helyére érkezett Sam Allardyce vezetésével ugyanis a Rovers 3-0-ra kiütötte a Stoke Cityt.

Az Aston Villa felkerült a dobogóra, miután Lucas Neill öngóljával nyert a West Ham United otthonában. A birminghamiek két ponttal állnak jobban a Manchester Unitednél, amely két mérkőzéssel kevesebbet játszott, így hátrányát akár egy győzelemmel ledolgozhatja.

Premier League, 18. forduló:
Blackburn Rovers - Stoke City 3-0 (3-0)
gól: McCarthy (9., 27., előbbit 11-esből), Roberts (18.)

Bolton Wanderers - Portsmouth 2-1 (2-1)
gól: Taylor (1.), Gardner (3.), illetve Crouch (21.)

Fulham - Middlesbrough 3-0 (1-0)
gól: Bullard (40.), Murphy (54., 11-esből), Dempsey (59.)

Hull City - Sunderland 1-4 (1-1)
gól: Barmby (19.), illetve Malbranque (10.), Richardson (78.), Jones (84.), Cissé (90.)
kiállítva: Ricketts (81., Hull City)

West Ham United - Aston Villa 0-1 (0-0)