Dzsudzsák Balázs mesterhármast ért el a PSV Eindhoven szerdai holland bajnokiján, s két gólja is bekerült legfrissebb gólszépségversenyünkbe, ahol olyan sztárokkal mérheti össze erejét, mint a barcelonai Samuel Eto'o, a Real Madrid-csatár Gonzalo Higuaín vagy éppen a manchesteri Ryan Giggs. Hogy a magyar szélső szerezte-e az elmúlt hét legszebb gólját, vagy a nyolc kihívója közül valaki más, arról ezúttal is olvasóink döntenek a szavazataikkal.

Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV remekelt a múlt héten, hiszen két bajnokin összesen 11 gólt szerzett.

Ami ennél sokkal nagyobb öröm a magyar szurkolók számára, hogy a balszélső tevékeny részese volt a sikereknek, hiszen az ADO Den Haag elleni, 6-0-ra megnyert meccsen mesterhármast ért el, míg a vasárnapi, Volendam elleni idegenbeli diadalból (5-3) két gólpasszal vette ki a részét.

Szerdán két gólja is igen látványos volt: a 46. percben mellel szépen levett egy keresztlabdát, majd néhány csel után, 8 méterről, jobbal lőtt laposan a kapuba (00:55-nél tekinthető meg a videón), majd az 53. percben a jobbszélről mindenkit becsapva tekert szabadrúgásból a jobb alsóba (1:30-nál nézhető meg).

Dzsudzsák jobblábas gólja tetszett

197801outform.html400350

Dzsudzsák szabadrúgásgólja volt a legszebb

197802outform.html400350

Szintén a 6-0-s PSV-Den Haag mérkőzésen gyönyörködhettek a nézők Nordin Amrabat pazar sarkazós góljában.

197803outform.html400350

A Real Madrid csak nehezen tudta legyőzni a Racing Santandert, ám Gonzalo Higuaín gólja ugyanúgy három pontot ér, mintha 10-0-ra nyert volna a fővárosi csapat, ráadásul igen tetszetős volt ez az egyetlen eredményes akció: a támadó visszahúzós csellel csinált bohócot védőjéből, majd jobbal a kapus eszén is túljárt.

197804outform.html400350

Az AS Roma meglepően könnyedén fektette két vállra az idén remeklő Genoát, a Farkasok 3-0-ra diadalmaskodtak, ráadásul szebbnél szebb gólokkal. Daniele de Rossi leheletfinom pörgetett ívelését Marko Vucinic kapásból durván a léc alá vágta, ezzel lett 2-0 a rómaiak javára.

197805outform.html400350

A Stadio Olimpicóban a 3-0-s végeredményt pár pillanattal a lefújás előtt Júlio Baptista állította be: egy jó 15 méteres, lendületes labdacipelés után 17-ről kipókhálózta a bal felső sarkot.

197806outform.html400350

Az Udinese a 90. percben szerzett góllal győzte le a Bolognát, de nem ám akármilyen lövéssel: Alexis Sánchez előbb csalta a távolságot, majd gondolt egyet, és 21 méterről, ballal irtózatos gólt ragasztott a bal alsóba (2:13-nál nézhető meg).

197807outform.html400350

A West Ham-Manchester United angol bajnokin is egy gólt döntött, a három pontot begyűjtő fél pedig nem meglepő módon a címvédő vendégcsapat volt. A Vörös Ördögök gólját szerző Ryan Giggs egy visszahúzós csel után indult meg a kapu felé, és a gyengébbik lábával, azaz jobbal lőtt a hálóba.

197808outform.html400350

A Bayern München ellen már a második percben vezetést szerzett a Dortmund, mégpedig egy szép Hajnal Tamás-gólpassz utáni remek Nelson Valdez-tekeréssel - végül azonban 3-1-re nyertek a bajorok, főképp Miroslav Klose hajrában elért duplájának köszönhetően.

197809outform.html400350

A Barcelona megállíthatatlannak tűnik Spanyolországban, Pep Guardiola tanítványai ezúttal a Sporting Gijónt verték meg 3-1-re. A hős ezúttal a duplázó Samuel Eto'o volt, akinek főleg az első gólja volt igen látványos, amelyet Andrés Iniesta egészpályás labdavezetése, majd Henry balról érkező passza után lőtt a hálóba.