Fülöp Márton csapata, a Sunderland kétgólos vereséget szenvedett az FC Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, kedden. A magyar kapus kezdőként lépett pályára. A nap másik két mérkőzésén az Arsenal és a Chelsea idegenben diadalmaskodott.

A Stoke City és az Arsenal után a Liverpool ellen már nem tudott hibátlan teljesítményt nyújtani Fülöp Márton, a Sunderland magyar válogatott hálóőre. Pedig az 52. percig minden rendben ment, a Liverpool hívei ekkor még retteghettek attól, hogy a hazai veretlenségi sorozat ellenére ismét döntetlent láthatnak csupán.

A második félidő elején aztán N'Gog villant, a fiatal csatár egy bal oldali beadást követően Gerrard okos középre fejelt labdáját vágta az ötösről a kapuba (1-0). 13 perc múlva eldőlt a mérkőzés, N'Gog megpróbált háttal állva kapura ollózni, Fülöp hárított ugyan, de Benajun elé került a labda, aki néhány lépésről egyből a hálóba lőtt (2-0).

Tekintse meg a Liverpool-Sunderland mérkőzés összefoglalóját!

A Chelsea nagy csatában nyert 1-0-ra a Portsmouth otthonában, a győztes gólt a 79. percben Drogba szerezte, aki egy jobboldali beadást követően okosan a kapu bal oldalába helyezett. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazai csapat elképesztő helyzeteket hagyott ki. Az első félidőben Davis tornáztatta meg Cech kapust egy 25 méteres bombával, a második játékrészben Kranjcar ziccerét védte a cseh hálóőr, s a hajrában Kranjcar szerezhetett volna ismét gólt, ám Crouch mértani pontosságú centerezésénél rosszul találta el a labdát.

Az Arsenal a duplázó Bendtner vezérletével 3-1-re nyert a West Bromwich Albion otthonában.