A Premier League 29. fordulójának szombati nyitómérkőzésén a Liverpool nem kis meglepetésre 4-1-re győzött az Old Traffordon a Manchester United vendégeként, ezzel tovább élnek a Vörösök - azért így is halvány - reményei a bajnoki cím megszerzésére. Az Arsenal az első két angliai gólját szerző Andrej Arsavin vezérletével verte 4-0-ra a Blackburnt, a magyar érdekeltségű csapatok közül a Fulham Gera nélkül győzött, a Hull Halmosit mellőzve ikszelt, a Sunderland Fülöppel a kapuban zakózott. A Bundesligában a Hertha őrzi négypontos előnyét, miután 1-0-ra legyűrte a Leverkusent. Olaszországban a Juventus félidőben még vesztésre állt a Bologna ellen, végül azonban 4-1-re nyert, míg a Primera Divisiónban a Real Madrid egy indulatos meccsen verte 5-2-re a Bilbaót.

Az egész szezonban imponálóan futballozó Manchester United szerdán sima hazai sikerrel búcsúztatta az utóbbi évek - legalábbis a Serie A-ban - egyeduralkodó olasz csapatát, az Intert, a szombati Premier League-csúcsrangadónak pedig azzal a tudattal futhatott neki, hogy egy szokásos otthoni sikerrel gyakorlatilag elkönyvelheti magának az újabb bajnoki címet.

Mivel a Rafa Benítez irányítása alatt igazi BL-specialistává váló, ugyanakkor az angol bajnoki címhez reális közelségbe nem jutó Liverpoolnak csak a győzelem jelenthette a minimális bajnoki remények életben tartását, a két oldal motivációit tekintve mindenképpen remek meccsre volt kilátás.

A Manchester kezdett jobban, és bár ezúttal négy percnél többet kellett várniuk a vezető gólra a hazai drukkereknek, a hétközi BL-meccsen is eredményes Cristiano Ronaldo a félidő derekán értékesítette a Reina által összehozott tizenegyest, így látszólag minden Sir Alex Ferguson forgatókönyve szerint alakult.

A továbbiakban már nem sok oka volt mosolyra az örökifjú skót mesternek, bár a Vidic kapitális hibáját kihasználó Torres egyenlítő gólja még csak megpróbáltatásai kezdetét jelentette.

A félidő hajrájában Gerrard is kiharcolt egy büntetőt, természetesen be is lőtte, így vendégvezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

Forrás: AFP

A mérkőzés esszenciája: Gerrard elszánt, Van der Sar térden, Carrick pedig már tudja

A második félidőben mindent megpróbált a mérkőzés egészét tekintve a labdát többet birtokló, ellenfelénél közel kétszer több lövést (17-9, igaz a kapura tartóké 3-5) megeresztő United, emellett Ferguson beküldte a Giggs, Berbatov, Scholes triót, de ez is kevésnek bizonyult. Ráadásul alig valamivel a harmadik hazai cserét követően Vidic állította meg szabálytalanul Gerrardot, az indiszponáltan játszó szerb bekket pedig kiállította a játékvezető.

S hogy mindez még ne legyen elég a hazaiaknak, Fabio Aurélio betekerte a megítélt szabadrúgást, eldöntve ezzel a nyitott kérdéseket. A hajrában még jött a hétközi Real elleni BL-meccsen is a negyedik 'Pool-gólt szerző olasz balhátvéd, Andrea Dossena, kiütésessé téve a Liverpool győzelmét.

A Vörösökhöz hasonlóan az Arsenal is négy gólt szerzett, pedig az Ágyúsok legutóbbi három hazai bajnokijukon gólképtelenek voltak. Most azonban már 75 másodperc után a Blackburn kapujában táncolt a labda, Walcott beadása után Arsavin és a vendégvédő Ooijer is potenciális gólszerzőnek tűnt, végül az orosznak adták a találatot, ez volt a Zenittől érkezett támadó első angliai gólja.

A második félidőben érkezett a második Arsavin-gól is, és ezen már vitatkozni sem lehetett, egy parádés támadás végén a tavalyi Eb egyik főszereplője előbb becsapta Simpsont, majd éles szögből a hosszú felsőbe csavart az elmozduló kapus fölött. A hajrában a csereként beállt Eboué duplázott, az elefántcsontparti légiós előbb az Arsavin lökete után Robinsonról kipattanó labdát pöckölte az üres kapuba, majd a Vela által kiharcolt büntetőből belsőzött a bal sarokba, kialakítva a végeredményt.

A Fulham megszerezte első idegenbeli győzelmét az idényben, miután Boltonban nyert 3-1-re, Gera Zoltán csak a kispadról figyelhette a társak remeklését. Halmosi Péter sem koszolta össze a mezét, a Hull légiósa Gerához hasonlóan nem került bevetésre, de ő annyiban rosszabbul járt honfitársánál, hogy győztes meccs helyett döntetlent nézhetett végig.

Fülöp Márton ismét megkapta a bizalmat Ricky Sbragiától, de a magyar kapus nem zárt jó napot, mivel a Sunderland odahaza kapott ki 2-1-re a nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatának véget vető Wigan ellen. Az Everton győzelemmel köszöntötte a csapatnál hét éve edzősködő David Moyest, bár az újonc Stoke elég kemény próba elé állította a liverpooliakat.

Az alsóházi csapatok csatáján a Portsmouth már-már páholyban volt, hiszen Crouch góljával nyerésre állt a Riverside-stadionban, ráadásul a Middlesbrough emberhátrányba került az utolsó negyedóra kezdetén, de a nagyot harcoló hazaiak végül a 94. percben Marlon King révén legalább az egyik pontot megmentették.

Premier League, 29. forduló:
Manchester United - Liverpool 1-4 (1-2)
C. Ronaldo (23., 11-esből), illetve Torres (28.), Gerrard (44., 11-esből), F. Aurelio (77.), Dossena (90.)
piros lap: Vidic (76., Manchester United)

Arsenal - Blackburn Rovers 4-0 (1-0)
gól: Arsavin (2., 65.), Eboué (87., 91., a másodikat 11-esből)

Bolton Wanderers - Fulham 1-3 (1-1)
gól: K. Davies (45.), illetve A. Johnson (42.), S. Davies (56.), D. Kamara (88.)

Everton - Stoke City 3-1 (2-0)
gól: Jo (18.), Lescott (24.), Fellaini (91.), illetve Shawcross (52.)

Hull City - Newcastle United 1-1 (1-1)
Geovanni (9.), illetve S. Taylor (38.)

Middlesbrough - Portsmouth 1-1 (0-1)
King (94.), illetve Crouch (30.)
piros lap: Bates (77., Middlesbrough)

Sunderland - Wigan Athletic 1-2 (1-2)
Leadbitter (41.), illetve Watson (12.), N'Zogbia (45+1.)

20. West Bromwich Albion 28 25-54 22

A Dárdai Pállal felálló Hertha BSC 1-0-ra nyert a vendég Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, és a magyar játékos klubja továbbra is a tabella élén áll.

A berliniek nyerőembere, mint ahogy az elmúlt hetekben mindig, Andrej Voronyin volt, igaz az ukrán csatár góljához nagy adag szerencse is kellett, lövése után ugyanis Adler védett, de a labda visszapattant Voronyira, onnan pedig a hálóba került. A Leverkusen nem tudott mit kezdeni a Hertha célfutballjával, az egyetlen helyzet Helmes előtt adódott, aki ballal, éles szögből az oldalhálóba lőtt.

Hajnal Tamás együttese, a Borussia Dortmund már 4-2-re vezetett, azonban a Hannover a 80. és a 83. percben is eredményes volt, így meg kellett elégedni az egy ponttal. Hajnal végig a pályán volt, és egy sárga lappal került be a jegyzőkönyvbe.

A címvédő Bayern München ugyan kihagyott egy büntetőt, mégis simán diadalmaskodott Bochumban. Az őszi első Hoffenheim zsinórban negyedik meccsén ikszelt, ezúttal Frankfurtban hagyott két pontot az újonc, amely tavasszal csak az első bajnokiját tudta megnyerni.