A német labdarúgó-bajnokság 26. fordulóját követően a Wolfsburg ugrott a tabella élére, miután hazai pályán parádés játékkal 5-1-re lemosta a Bayern Münchent. A magyar rangadón Hajnal Tamás örülhetett, a Borussia Dortmund ugyanis Berlinben verte 3-1-re a Dárdai Pállal felálló Herthát.

Kiválóan kezdett a Dortmund, az első gólhelyzetre nyolc percet kellett várni. Frei mesteri módon ugratta ki Hajnalt, aki 17 méterről centikkel lőtt a bal kapufa mellé.

A 20. percben ismét Hajlan villant, bal oldali beadása Owomoyela feje felett még elszállt, érkezett Santana, akinek fejesét Drobny hatalmas bravúrral kaparta ki a bal sarokból.

Öt perccel később már a cseh kapus sem segíthetett. Újfent Hajnaltól indult az akció, a válogatott középpályás a kezdőkörből pazarul ívelt a védők mögé, a bemozgó Frei ballal rosszul találta el a labdát, amely így is annyira sarokra ment, hogy a vetődő Drobny nem érhette el (0-1).

A 30. percben Ebert 30 méteres szabadrúgása veszélyesen csapódott le, Weidenfeller nyújtózkodott, de nem kellett közbe avatkoznia.

Három perccel később már Weidenfellert ünnepelte a csapat, előbb Nicu 13 méteres bombájába kapott bele jobb kézzel reflexszerűen, majd a szögletet követően Owomoyela elcsúszása miatt Cicero került abszolút ziccerbe, ám 3 méterről a kapus lábába tüzelt.

A 37. percben a harmadik százszázalékos helyzetet hagyta ki a Hertha, ezúttal Dárdai lőtte be a labdát a védők mögé, a lendületből érkező Voronyin megelőzte Weidenfellert, ám a labda a bal kapufa mellé pörgött. Egy perc múlva ismét Voronyin próbálkozott, a kapus elvetődve hárított. Folytatódott a berlini egykapuzás: a 41. percben Ebert találta el a felső lécet.

Szünet után sem lankadt a Hertha lendülete, ez az 54. percben egyenlítést eredményezett. Raffael indult meg a 16-os bal oldali sarkától, első cselébe még Subotic ugyan belelépett, ám a visszapattanó labdával a brazil került helyzeti előnybe, három testcsellel az ötösig verekedte magát, s nem hibázott (1-1).

A 63. percben váratlanul ismét a Dortmund szerzett vezetést. Dede ívelt középre, a berobbanó Kehl pedig zsinórban harmadik Hertha elleni mérkőzésén is betalált, ezúttal fejjel mattolta Drobny kapust (1-2).

A 75. percben Raffael egyenlíthetett volna, ám 8 méteres lövését Subotic kifejelte a gólvonalról.

A 82. percben eldőlt a mérkőzés, Sahin 18 méteres lövését Drobny középre ütötte ki, az érkező Valdez azonban kicsit kisodródva úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy a labda a keresztezni akaró Rodnei lábai között gurult el (1-3).

A bajnokság élére a Wolfsburg ugrott, amely a második félidőben leiskolázta a Bayern Münchent. A gólok sorát Gentner nyitotta a 44. percben, erre egy perc múlva Toni válaszolt. Semmi sem utalt arra, hogy a második 45 perc őrült hazai nyomást hoz, ám a 63. percben Dzeko gólja mindent megváltoztatott. A bosnyák támadó három perccel később duplázott, majd a 74. és a 77. percben Grafite is vágott kettőt.

Főleg a második találata ment élményszámba, a forduló gólját úgy sarkazta a jobb sarokba, hogy előtte a teljes védelmet kicselezte - beállítva az 5-1-es végeredményt.