A német labdarúgó-Bundesliga utolsó fordulójában a listavezető VfL Wolfsburg hazai pályán 5-1-re verte az UEFA-kupa-döntős Werder Brement, ezzel Felix Magath meglepetéscsapata a klub történetének első bajnoki címét szerezte.

Bundesliga, 34. forduló:
VfL Wolfsburg - Werder Bremen 5-1 (3-1)
Wolfsburg:
Benaglio - Barzagli, Madlung (Simunek, 72.), Josué, Schäfer - Hasebe (Pekarík, 55.), Misimovic, Gentner, Riether (Schindzielorz, 83.) - Dzeko, Grafite
Werder Bremen: Wiese - Prödl, Naldo, Baumann (Niemeyer, 72.), Pasanen (Boenisch, 61.) - Fritz, Diego, Hunt (Özil, 62.), Frings - Almeida, Pizarro
gól: Misimovic (6.), Grafite (15., 56.), Prödl (26., öngól), Dzeko (74.), illetve Diego (31.)

Egyszerűvé vált a képlet a német labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában: a kétpontos előnnyel élen álló Wolfsburg pontszerzés esetén története első bajnoki címét ünnepelhette.

A Werder Bremen előre jelezte, a csapat nem asszisztálni érkezett, ennek megfelelően Thomas Schaaf, a vendégek mestere a jövő heti német kupafinálé ellenére nem pihentette kulcsembereit. A hazaiaknál a sárgalapos eltiltását letöltő Josue visszavette helyét Schindzielorztól a kezdőcsapatban.

A Wolfsburg már a 6. percben vezetést szerezett, Pasanen és Prödl nagy védelmi hibáját Misimovic közelről úgy használt ki, hogy lövése nyomán a labda a lécről vágódott a hálóba (1-0). A 15. percben gyakorlatilag el is dőlt a kérdés, Gentner bal oldali beadására Grafite érkezett, s az ötösről, Prödl szorításában okosan a hosszú sarokba perdített (2-0).

Szegény Prödl borzalmas napját egy öngóllal tetézte, miután a 26. percben Grafite éles jobb oldali beadását becsúszva saját kapujába jutatta (3-0).

31 percet kellett várni ahhoz, hogy végre a Werder is megvillanjon, Diego kiválóan kapta vissza a labdát Pizarrótól, majd lendületből ziccerbe kerülve okosan pöckölt Benaglio lábai között a hálóba (3-1).

A hajrában még Naldo hozta százszázalékos ziccerbe Huntot, aki ahelyett, hogy levette volna a labdát, kapásból, 14 méterről inkább a léc fölé bikázta.

Forrás: AFP

Grafite és Gentner gólöröme

Lendületesen kezdte a második félidőt a brémai csapat, Felix Magath nem is nagyon bírta ülve nézni, hogy az első 5 percben Naldo, majd Pizarro lehetőségénél is Benaglio kapusnak kellett bravúrt bemutatnia.

Talán a szigorú tekintet hatott, mindenesetre az 56. percben egy jobb oldali beadásra Grafite érkezett a hosszú saroknál, s megelőzve saját csapattársát, Dzekót a vonalon ragadó Wiese kapus mellett a jobb felső sarokba fejelt (4-1).

Támadásban maradt a Wolfsburg, és bő negyedórával később jött is az ötödik: Gentner remek ütemben tekerte be a labdát a védők mögé, az érkező Dzeko pedig a levegőben úszva belsőzte a labdát a jobb alsó sarokba (5-1).

A Volkswagen Arénában igazi fesztiválhangulat uralkodott el, a Farkasok pedig a tőlük megszokott rendkívül látványos játékkal haladtak a történelmi siker felé.

A végén aztán minimális ráadás, majd pályát elözönlő szurkolók: tizenkettedik csapatként, története során először bajnok a VfL Wolfsburg.