Futács Márkó 30 perc játéklehetőséget kapott hétfőn a kupagyőztes Werder Bremen színeiben a bajnok VfL Wolfsburg elleni német Szuperkupa-döntőben.

A 60. percben becserélt, ferencvárosi nevelésű csatár egy lesgólig jutott az összecsapáson, amelyet csapata 2-1-re nyert meg a Farkasok otthonában, így a 19 éves játékos is magasba emelhette a trófeát.

Az UEFA-kupa-döntős Werder 20. percben szerzett vezetést, amikor a Frings jobb oldali szöglete utáni fejesbe Mertesacker ért bele a kaputól pár lépésre, a Wolfsburg-kapust teljesen megzavarva ezzel (0-1).

A 67. percben egy 40 méteres passz után Grafite lefutotta védőit, majd 16-ról okosan gurított el a kapus mellett (1-1). A 81. percben Fritz szépen tette maga elé a labdát, majd az ötös jobb sarkáról a léc alá bombázott (1-2).

A 90. percben Baier vészkapusként kezezett, ezért piros lapot kapott, Frings a büntetőt azonban kihagyta - igaz, a Werder kupagyőzelmét ez már nem befolyásolta.