A Juventus 3-1-re nyert az AS Roma otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában. A torinóiak az első körben is győztek, így százszázalékosak, ugyanakkor a fővárosiak pont nélkül állnak.

A 25. percben váratlanul a Roma szerzett vezetést. Egy szögletrúgást követően egészen a félpályáig visszakerült a labda, Casetti azonban nem tudta lekezelni. Diego lecsapott rá, végig száguldott a térfélen, lehagyta a gyámoltalanul rátámadó Riisét, majd balról a kifutó kapus mellett jobbal csodás mozdulattal a kapu bal sarkába pörgetett (0-1).

Tíz perc múlva jött a válasz, egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően De Rossi elé került a labda, aki tolt egyet rajta, majd 30 méterről bődületes gólt lőtt a léc alá - Buffon két méterre állt a gólvonaltól, esélye sem volt a hárításra (1-1).

A második játékrész eleje kiegyenlített játékot hozott, ám a 68. percben ismét Diego villant, s Iaquinta átadása után egészen a kapuig vágtatott, 14 méteres lövését nem védhette a hazaiak kapusa (1-2).

Mindent egy lapra tett fel a Roma, pályára lépett Vucinic is, akinek minden megmozdulása életveszélyt jelentett, Totti a jobb kapufát is eltalálta - ám gólt ismét a Juve szerzett. A 90. percben Felipe Melo 17 méterről állította be a 3-1-es végeredményt.

A vereség a hazaiak mesterét duplán is csalódottá tehette: két mérkőzés után még pont nélkül áll az AS Roma, Luciano Spalletti pedig az eddigi 18 Juventus ellen vezényelt mérkőzésén még sohasem tudott nyerni...