A Juventus hazai pályán nagy meglepetésre döntetlent játszott a Bolognával, így nem tudta átvenni az első helyet az olasz labdarúgó-bajnokságban. A Bologna a 93. percben egyenlített, ezzel élen tartotta az Intert szombaton legyőző Sampdoriát. A Roma éppen ellentétes utat járt be a Juvéval, a fővárosiak ugyanis éppen a ráadásban mentették meg az egy pontot Cataniában.

Az Inter szombati, genovai vereségével a Juventus megkapta az esélyt, hogy a Bologna legyőzésével visszavegye a vezetést a tabellán. Jól is kezdett a Juve, a 13. percben Camoranesi labdájával Trezeguet lépett ki a leshatáron, még a védő érkezése előtt 17 méterről megcélozta a jobb sarkot, de Viviano kapus nagy bravúrral kitolta a lövést.

Egykapuztak a Zebrák, és bár Zebina beadása után Trezeguet becsúszva az oldalhálóba pöckölt, a 25. percben már gólt érően dolgozott össze a két francia: Zebina az oldalvonal mellől indult el befelé, három ellenfelet is maga mögött hagyott, aztán megpattanó lövését Viviano csak kiütni tudta, a szemfüles Trezeguet pedig elegánsan a hálóba belsőzött.

A bekapott gól után jóval bátrabb lett a Bologna, az ex-juvés Di Vaio lövését fogta Buffon, aztán Molinaro kezét érintette a labda a 16-oson belül, de Russo bíró nem látott okot a beavatkozásra. A félidő legvégén a gól is összejött a Bolognának, de hiába pattant Chiellini lábáról a saját kapujába a labda, Guana a beadás pillanatában lesen volt, így maradt az 1-0.

A második félidőben is keményen hajtott az egyenlítésért a Bologna, Di Vaio első lövésénél a bevetődő Legrottaglie, a másodiknál a gólvonalon fejjel mentő Chiellini segítette ki Buffont. Tedesco lövésénél aztán Buffon is munkába állt, szép vetődéssel ért oda, de a kipattanónál mázlija volt, mert Adailton elkapkodva fölévágta a labdát.

A 83. percben is a Juve kapusa volt az egyik főszereplő, Tedesco lapos suhintását szedte ki. Nyomott a Bologna, de a Juve is eldönthette volna a meccset, Del Piero csúsztatása után Camoranesi azonban a bal kapufára bólintott az ötösről. A 93. percben pedig jött a hidegzuhany, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Tedesco ívelt középre balról, Adailton pedig megelőzte Molinarót, és jobbal a jobb sarokba lőtt.

A Juve tehát két pontot bukott a hosszabbításban, a Roma viszont egyet nyert, De Rossi ugyanis a 92. percben egyenlített Cataniában. A hétközben a Milant legyőző Udinese is a végén vitézkedett, a góllövőlistát vezető Di Natale a 81. percben talált be a Genoának, aztán a 88. percben Pepe mindent eldöntött.

A Milan a San Siróban is képtelen volt legyőzni a Barit, így mindössze a csalódást keltő 11. helyen áll a bajnokságban.