Az Arsenal simán kikapott a Manchester City otthonában az angol Ligakupa negyeddöntőjében, míg a Chelsea-t büntetőpárbajban múlta felül a Blackburn. A győztesek az elődöntőben folytathatják.

A Chelsea-től elszenvedett hétvégi 3-0-s bajnoki vereség után ugyanilyen arányban kapott ki az Arsenal a Ligakupában a Manchester Citytől. Mark Hughes együttese Tévez bal felső sarkos lövésével szerzett vezetést a második játékrész elején, majd Wright-Phillips a jobb felsőbe bikázott, végül a szlovák Weiss megszerezte első gólját a ManCityben.

A másik szerdai negyeddöntőn a Blackburn jutott tovább, kalandos úton. Kalinic góljával a hazaiak vezettek, majd a második félidő elején fordított a Chelsea. A Blackburn egyenlített (2-2), jöhetett a hosszabbítás.

Benedict McCarthy egy büntetőből szerzett góllal ismét a hazaiakat jutatta előnyhöz, s már-már mindenki elkönyvelte a Blackburn sikerét, mikor a hosszabbítás túlórájában Paulo Ferreira is betalált (3-3).

Tizenegyesek következtek, melyben a Blackburn játékosai bizonyultak ügyesebbnek.

A januári elődöntőkben a Manchester United a Manchester Cityvel, a Blackburn pedig az Aston Villával találkozik.