A nigériai válogatott Yakubu Aiyegbeni első félidőben lőtt büntetőjével győzött Benin ellen a labdarúgó Afrika-kupa C csoportjának második fordulójában, szombaton. A dél-afrikai világbajnokságra is kijutott Nigéria az első fordulóban 3-1-re kikapott a címvédő Egyiptomtól, de mostani sikerével életben tartotta továbbjutási reményeit.

A címvédő Egyiptom 2-0-ra nyert Mozambik ellen, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A gól nélküli első félidő után egy öngóllal szereztek vezetést a Fáraók, egy jobboldali beadás után Khant annyira meglepte, hogy társa nem ért bele a labdába, hogy saját kapujába helyezett. A mozambiki védő ezzel már két öngólnál tart a tornán, mert korábban Benin ellen is betalált.

A 80. percben a csereként beállt Gedo szép gólt lőtt, a csatár tartja remek formáját a válogatottban, eddigi négy fellépésén háromszor volt eredményes. Mozambiknál két egykori kispesti játékos, Genito és Miro is pályára lépett.

Afrika-kupa, C csoport, 2. forduló:
Nigéria - Benin 1-0 (1-0)
Yakubu (42., 11-esből)

Egyiptom - Mozambik 2-0 (0-0)

gól: Khan (47., öngól), Gedo (80.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Egyiptom 6 pont, 2. Nigéria 3, 3. Benin 1 (2-3), 4. Mozambik 1 (2-4)