Megint csak egy napig állt a Bundesliga élén a Bayern München, az őszi bajnok Leverkusen ugyanis 3-0-ra verte a Hoffenheimet és ezzel visszavette a vezetést. Amilyen jó formában van a Bayer, annyira leeresztett a címvédő Wolfsburg, amely hét forduló óta veretlen, ezúttal a Kölntől kapott ki hazai pályán.

A Bundesliga előző idényének őszi bajnoka fogadta a mostani szezon első felének legjobb csapatát, vagyis Hoffenheim-Leverkusen rangadót rendeztek a 19. fordulóban, amelyet minden bizonnyal a Bayern-drukkerek is árgus szemmel figyeltek.

A bajorok ugyanis a Werder legyőzésével átvették a vezetést a tabellán, és abban bíztak, hogy a Hoffenheim talán lefékezi a Leverkusent.

Nem úgy indult a meccs, ahogy a müncheniek és a hazaiak szerették volna, a Bayern-nevelés Kroos szabadrúgása utánHyypiä elszakadt Ibisevic mellől és becsúszva lőtt köténygólt Hildebrandnak, vagyis 11 perc után vezetett a Leverkusen.

A félidőben könnyen 1-1 lehetett volna az állás, de óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak, Ibisevic becsúszva szerzett labdát Adlertől, de Vukcevic nem tudta kihasználni, hogy szinte üres volt a kapu, csetlett-botlott, majd a jobb sarok mellé lőtt.

A Leverkusen viszont jól sáfárkodott a lehetőségekkel, az 51. percben Kroos maradt teljesen üresen és ballal a bal sarokba gurított, majd a 72. percben a védelem kigurigázása után Barnetta fejezte be precízen az akciót. A 3-0-s győzelemmel a Leverkusen ismét kétpontos előnnyel vezeti a tabellát.

A másik vasárnapi találkozón az első félidőben két szöglet utáni góllal állt 1-1-re a Wolfsburg-Köln meccs, a vendégek részéről Pezzoni csúsztatott a rövid sarokba, míg a hazaiaknál Gentner csapott le a labdára Geromel bénázása után.

A fordulás után meglepetésre megint a Köln szerzett előnyt, Freisnek szerencséje is volt, végül a kapust kicselezve gurított a hálóba, de erre gyorsan jött a bajnok válasza Ricardo Costa szemfüles góljával. A slusszpoén mégis a Kölné volt, így a Wolfsburg hét forduló óta nyeretlen, Armin Veh edző alatt pedig erősen inog a kispad.