A Chelsea - Didier Drogba duplájával - 2-0-ra legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó Premier League 25. fordulójának a vasárnapi rangadóján. Carlo Ancelotti csapata továbbra is két ponttal vezeti a táblázatot a Manchester United előtt, amely szombaton 5-0-ra kiütötte a Portsmoutht. Vasárnapi vereségével az Arsenal aranyérmes álmai - gyakorlatilag - szertefoszlottak, hátránya ugyanis immáron kilenc pont az éllovas Chelsea mögött.

Premier League, 25. forduló:
Chelsea - Arsenal 2-0 (2-0)
Stamford Bridge, 41 794 néző
v.: Mike Dean
Chelsea: Cech - Ivanovic, Carvalho, Terry, A. Cole - Ballack (Zsirkov, 82.), Mikel, Lampard - Drogba (Kalou, 90.), Anelka (J. Cole, 87.) - Malouda.
Arsenal: Almunia - Sagna (Eboue, 75.), Vermaelen, Gallas, Clichy - Fabregas, Song Billong, Diaby (Rosicky, 74.) - Arsavin, Walcott (Bendtner, 65.) - Nasri.
gól: Drogba (8., 23.)
sárga lap: Zsirkov (88.), J. Cole (88.) illetve Song Billong (83.), Fabregas (84.)

Két napja, hogy Fabio Capello, az angol labdarúgó-válogatott olasz szövetségi kapitánya megfosztotta John Terryt a csapatkapitányi karszalagtól, ám a szexbotrányba keveredett védő játékán ez a vasárnapi derbin sem látszott. Egyrészt tökéletesen összefogta a Chelsea védelmét, másrészt már a 8. percben gólpasszal rukkolt elő. Egy bal oldali hazai szöglet után a hosszúnál érkező Didier Drogba felé fejelt, aki két lépésről nem hibázott (1-0).

Mindössze negyedórát kellett várni az újabb Chelsea-gólra: Lampard hosszú szólóját követően kitette a labdát a jobb oldalon megiramodó Drogbának, aki egy pazar csel után ballal nem kímélte Almuniát (2-0).

Az Arsenal védelme roppant gyenge volt az első félidőben, a másodikban viszont az egész vendégcsapat feljavult. Arsene Wenger csapata két nagy helyzetig jutott, a kiváló napot kifogó Petr Cech eszén azonban nem lehetett túljárni. A hajrában Drogba közel volt a mesterhármashoz, ám 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A vendégek jóval többet birtokolták a labdát (a tiszta játékidő 58 százalékában), ám ez mit sem ért az összeszedetten futballozó Chelsea ellen, amely diadalával továbbra is a legnagyobb esélyese a bajnoki címnek. Immáron csak egy ellenfele van, a címvédő Manchester United, amely szombaton parádés játékkal 5-0-ra kiütötte a Portsmoutht.

Gary Neville a fordulót követően gyorsan le is hűtötte az aranyról álmodozó Chelsea-híveket: a MU veterán védője szerint csapata éppen ott áll, ahol a bajnokság jelenlegi szakaszában állni szeretett volna. Neville-t az teszi optimistává, hogy április 3-án az Old Traffordra látogat a Chelsea, és biztos csapata hazai sikerében. Ezen kívül megállíthatatlannak tartja az idén valóban kiváló formában lévő Wayne Rooney-t, de Nani és Valencia Portsmouth ellen nyújtott teljesítménye is meggyőzte a jobb oldali védőt.

Az Arsenal vereségével gyakorlatilag kiszállt a bajnoki címért zajló versenyből, hiszen hátránya kilenc pontra nőtt Drogbáék mögött.

Terry-fejes, Drogba-gól

Lampard-passz, Drogba-gól

A nap másik meccsén a kiesés ellen küzdő Wolverhampton számára felcsillant a reménysugár, ugyanis vezetést szerzett a Birmingham City otthonában, ám a vendéglátók az utolsó tíz percben fordítani tudtak. A Birmingham az előkelő nyolcadik helyet foglalja el a táblázaton.

Birmingham City - Wolverhampton Wanderers 2-1 (0-1)
gól: Phillips (80., 85.), illetve Doyle (42.)