A Bayern München és a Porto hazai pályán egyaránt egygólos előnyt szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Bayern egyértelmű lesgóllal verte az utolsó húsz percet emberhátrányban játszó Fiorentinát, míg a Porto azt az Arsenalt gyűrte le 2-1-re, amelyben pocsék napot fogott ki Lukasz Fabianski, a kapus előbb beszedett egy potyagólt, majd megfogott egy hazaadást, és az esetet követő szabadrúgásból szintén gólt kapott csapata.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés:
Bayern München (német) - Fiorentina (olasz) 2-1 (1-0)
München, Allianz Arena
v.: Övrebö
Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten (Contento, 46.), Demichelis, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Ribéry - Gomez (Klose, 66.), T. Müller (Olic, 66.).
Fiorentina: Frey - De Silvestri, Natali (Pasqual, 85.), Kröldrup, Gobbi - Bolatti, Montolivo (Donadel, 84.) - Marchionni, Jovetic (Felipe, 75.), Vargas - Gilardino.
gól: Robben (45+3., 11-esből), Klose (89.), illetve Kröldrup (50.)
piros lap: Gobbi (73.)

Ha az aktuális formát néztük, a meccs toronymagas esélyesének számított a Bayern, amely az összes sorozatot tekintve legutóbbi 12 tétmérkőzését egyaránt megnyerte, és a nagy fordulatot éppen egy BL-meccs, a továbbjutásról döntő torinói összecsapás hozta meg, amikor a bajorok 4-1-es győzelemmel harcolták ki a nyolcaddöntős helyet.

A Fiorentina viszont amilyen jól teljesített a csoportkörben, amelyben a Lyont, a Liverpoolt és a Debrecent is maga mögé utasította, annyira szenved mostanság, Cesare Prandelli fiai az utolsó öt meccsen mindössze egy pontot kapartak össze.

Ráadásul a firenzei edző gondjait szaporította, hogy Gamberinire és Santanára sérülés, Mutura eltiltás miatt nem számíthatott, vagyis minden csapatrészből hiányzott egy-egy kulcsember.

Az első félidő változatos játékot hozott, a Fiorentina elsősorban a Marchionni, Jovetic kettős révén próbálkozott, míg a hazaiaknál a Ribéry, Robben páros minden villanása helyzettel kecsegtetett, a vezetést eredményező büntetőt is ez a duó hozta össze a játékrész hosszabbításában: a holland passza után Ribéryt hátulról felvágta Natali, és bár Gomez a kipattanót berúgta, Övrebö tizenegyest ítélt. Robben nem izgulta el a dolgot, és a jobbra dőlő Freyt becsapva a bal sarokba gurított (1-0).

A második félidőből mindössze öt perc telt el, amikor egyenlített a Fiorentina: egy szöglet után a hosszú oldalon érkező Kröldrup találta magát helyzetben egy lecsorgó labda után, a dán középhátvéd pedig közelről a rövid sarokba gurított (1-1). A 60. percben Ribéry passza után Müller szépen fordult le az emberéről, majd Robben elé gurított, de a müncheniek gólszerzője ezúttal húsz centit tévedett, balos lövése a reklámtábláról vágódott az oldalhálóba.

Kröldrup kihasználta a ziccert:

A félidő derekán Van Gaal mindkét csatárát lekapta, Olic és Klose érkezett Müller és Gomez helyére, fel is pörgött a Bayern, de az olaszok sem csak a bekkelésre figyeltek, Marchionni életerős löketét például Buttnak kellett hatástalanítania. A 73. percben Gobbi nyomott oda könyökkel a meginduló Robennnek, Övrebö előbb konzultált a partjelzővel, majd piros lapot mutatott fel a vendégvédőnek. A tavalyi Chelsea-Barcelona BL-elődöntőben botrányosan bíráskodó norvég kicsit talán szigorúan ítélt az esetnél, főleg annak fényében, hogy pár perccel később csak sárgát osztott ki a brutális becsúszást bemutató Klosénak.

A játékvezető legnagyobb hibája azonban még hátravolt, a Fiorentinát a kiállítás után óriási nyomás alatt tartó Bayern ugyanis a 89. percben megszerezte a második gólt, igaz, szabálytalan körülmények között: Robben lövését Frey védte, a kipattanót viszont Olic középre fejelte, ahol a lesen álló Klose a hálóba stukkolt (2-1). Sőt, Robben simán 3-1-re alakíthatta volna az állást, de ziccerben az oldalhálóba bikázott.

Klose gólját csak a bíró és az asszisztens nem látta lesnek:

A vége maradt 2-1, ha a Fiorentina úgy játszik otthon, mint a csoportkörben a Liverpool ellen, akkor nyolc közé kerülhetnek az olaszok, igaz, a Bayernnek is van már egy tuti receptje az idegenbeli sikerre, elég csak a Juventus elleni gálára gondolni, úgyhogy izgalmas visszavágó elé nézünk.

Porto (portugál) - Arsenal (angol) 2-1 (1-1)
Porto, Dragao-stadion
v.: Hansson (svéd)
Porto: Helton - Fucile, Rolando, Bruno Alves, Álvaro Pereira - Rúben Micael (Belluschi, 85.), Fernando, Raul Meireles (Tomás Costa, 68.) - Varela, Falcao, Hulk (M. González, 81.).
Arsenal: Fabianski - Sagna, S. Campbell, Vermaelen, Clichy - Denilson, Fabregas, Rosicky (Walcott, 68.), Diaby, Nasri (Eboué, 88.) - Bendtner (Vela, 83.).
gól: Varela (11.), Falcao (51.), illetve S. Campbell (18.)

A sérülésektől sújtott Arsenal, amelyből Almunia, Arsavin, Gallas, Song és Eduardo is hiányzott, első portugáliai győzelmére készült a Porto ellen, amely 2009-ben a Manchester Unitedtől és a Chelsea-től is kikapott hazai pályán.

Nagyon jól kezdtek a csapatok, a feltűmően aktív hazaiak eleinte csak távoli kísérletekkel riogatták az Arsenalt, a 11. percben viszont már gólt is szereztek: Varela ment el Clichy mellett, a beadásába pedig olyan szerencsétlenül ért bele Fabianski, hogy a hálóba ütötte a labdát (1-0).

Varela beadta, Fabianski bepotyázta:

Nem sokat késett az angolok válasza, Fabregas szöglete után Vermaelen csúsztatott a rövid saroknál, Rosicky visszafejelte a labdát, és a 2006-os döntő óta első BL-meccsét játszó Sol Campbell közelről a kapuba bólintott (1-1).

Campbell egyenlít fejjel:

Az 51. percben visszavette a vezetést a Porto, méghozzá érdekes körülmények között: Campbell hazapöckölte a labdát, Fabianki pedig érthetetlen módon felvette azt, így szabadrúgáshoz jutott a Porto. És amíg az angolok helyezkedtek, valamint reklamáltak, Raul Meireles lepasszolta a labdát Falcaónak, aki a hálóba továbbított (2-1).

Az eset után Arsene Wenger majdnem felfalta Hansson bírót, aki az Henry kezezése miatt elhíresült francia-ír vb-pótselejtezőn szerzett magának erősen kétes hírnevet, az Arsenal edzője percekig magyarázta a sporinak, hogy Campbell nem szándékosan tette haza a labdát, de a reklamálással nem ment semmire.