Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven súlyos vereséget szenvedett az Ajax otthonában a holland labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi rangadóján. A hazaiak a második félidő közepén már 3-0-ra vezettek, s bár a magyar légiós a 82. percben, büntetőből szépített, a 90. percben Luis Suarez találatával visszaállt, és végül maradt is a háromgólos különbség.

Holland bajnokság, 27. forduló:
Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 4-1 (2-0)
Amszterdam, Amsterdam ArenA, 51 ezer néző
Ajax: Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, De Zeeuw - Emanuelson (Eriksen, 90.), Anita, Enoh, De Jong (Torre Gabri, 56.) - Pantelic (Hjun Jun-szuk, 90.), Suarez.
PSV: Isaksson - Francisco, Manoley, Salcido, Pieters (Vukovic, 45.) - Engelaar, Afelley, Bakkal, Dzsudzsák - Toivonen (Koevermans, 79.), Amrabat (Labyad, 71.).
gól: De Jong (28.), Emanuelson (43.), Pantelic (65.), Suarez (90.), illetve Dzsudzsák (82., 11-esből)

Ibrahim Afellay hiába lőtt ritkán látható, látványos gólt a PSV pénteki edzésén, a jó főpróbát rossz előadás követte.

Múlt szombaton a NAC Breda 2-1-re legyőzte az Eindhovent, amivel a PSV majdnem egyéves sorozata szakadt meg: azt megelőzően 2009. március 15-én, a Feyenoord ellenében szenvedett vereséget. A múlt heti botlásból kétmeccses rossz sorozat lett: ezúttal az Ajax páholta el Dzsudzsákékat.

Pedig az első gólig kiegyensúlyozott volt a küzdelem, sok szépen kidolgozott helyzetet láthatott a rangadó 51 ezer nézője. Aztán jött De Jong, aki Isaksson bravúrja után a kipattanót 5 méterről gólra váltotta. A PSV csak egy - lerántás miatt - meg nem adott gólig jutott. Az első félidő végén Emanuelson egy szép csel után remekül lőtt távolról a bal felsőbe, így 2-0-val fordultak a csapatok.

A folytatásban továbbra is az Ajax volt fölényben, ami újabb gólban mutatkozott meg a 65. percben: ügyetlen eindhoveni labdavesztés után Pantelic 9 méterről magabiztosan lőtt el Isaksson mellett (3-0). A 82. percben 11-eshez jutott a PSV, amelyet Dzsudzsák az elvetődő kapus irányába, azaz jobbra helyezett, Stekelenburg bele is kapott a labdába, ám az végül átment a gólvonalon.

Dzsudzsák 11-esét kis híján kivédte az Ajax kapusa:

Hogy mégis kiütéses legyen az Ajax sikere, arról a góllövőlistát fölényesen vezető Suarez gondoskodott: a lefújás előtt egy szép akció végén 10 méterről talált be.

Jövő héten szombaton talán a szezon legfontosabb mérkőzése vár az eindhoveniekre, hiszen az éllovas Twentét fogadják. Ha a PSV bajnok akar lenni, kénytelen lesz jobb formába lendülni, és legyőzni a trónkövetelőt, amely a jelenleg mindössze hatodik AZ Alkmaar aranyérmére egyre inkább joggal és jó eséllyel pályázik: a Twente pénteken a Den Haag ellen gond nélkül nyert 3-1-re.